PODPORUJEM REFORMU OCHRANY PRÍRODY Želám si, aby národné parky boli klenotmi Slovenska. Musíme preto výrazne zväčšiť územia, k…

PODPORUJEM REFORMU OCHRANY PRÍRODY

Želám si, aby národné parky boli klenotmi Slovenska. Musíme preto výrazne zväčšiť územia, kde bude vládnuť len príroda.

Na plnohodnotných národných parkoch získame všetci. Dnešné i budúce generácie. Od stavu prírody závisí aj kvalita vodných zdrojov, vzduchu a našich životov. Človek je totiž súčasťou prírody, nestojí nad ňou, akurát má schopnosť zničiť ju.

Preto na našich pleciach leží obrovská zodpovednosť za prostredie, v akom žijeme.

Lesníci a ochranári sa musia v národných parkoch stať jedným tímom, ktorý bude prírodu spoločne chrániť a zároveň sa postará o šetrné obhospodarovanie národných parkov.

Tento veľký prerod v zákonoch i v našich mysliach musí stáť na férovom odškodnení súkromných vlastníkov pôdy v národných parkoch a nových pracovných príležitostiach.

Nebojte sa, na národných parkoch žiadna spoločnosť neprerába. Ohľaduplné hospodárenie k prírode, zážitkový a ekologický turizmus nie sú žiadne vzdušné zámky, ale každodenná realita v civilizovaných krajinách sveta.

Verím, že zmenu zákona o ochrane prírody a krajiny, ktorá nám otvára dvere do zelenšej epochy, v parlamente nakoniec prejde. Ochrana prírody musí byť osobným záujmom každého z nás.

Ministerstvo životného prostredia SR

Autor správy, foto a správu publikoval Eduard Heger – predseda vlády SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.