PODVOD S KRYPTOMENAMI: DVE DÔVERČIVÉ ŽENY PRIŠLI TAKMER O 40 000 € 💸💸💸 ❌ POLÍCIA OD VÁS NIKDY NEŽIADA, ABY STE PREVIEDLI VAŠE P…

PODVOD S KRYPTOMENAMI: DVE DÔVERČIVÉ ŽENY PRIŠLI TAKMER O 40 000 € 💸💸💸

❌ POLÍCIA OD VÁS NIKDY NEŽIADA, ABY STE PREVIEDLI VAŠE PENIAZE DO FORMY KRYPTOMIEN. ❌

➡️ Ďalší deň, ďalšie podvodné telefonáty a ďalšie desaťtisíce eur zaslané podvodníkom. Aj napriek tomu, že väčšina z Vás hovor ukončí a volané číslo zablokuje, stále sú prípady kedy dôjde k dokonaniu trestného činu a obete prídu o tisíce eur.

➡️ V prvom prípade prijal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ Bratislava V trestné oznámenie od 29-ročnej Evy, ktorá prišla o 28 000 € nasledovným spôsobom:

👉 Kontaktovala ju anglicky hovoriaca neznáma osoba, ktorá ju informovala o zneužití jej údajov. Ak chce vec riešiť, tak má stačiť na mobilnom telefóne číslicu 1.

👉 Po stačení číslice jej osoba mužského pohlavia uviedla, že je po nej vyhlásené pátranie nakoľko jej meno figuruje v organizovanom obchode s drogami.

👉 Ďalej jej uviedol, že na vyhlásenie pátrania po zločincoch je potrebné, aby ochránila svoje peniaze tým, že ich prevedie do kryptomeny.

👉 Poškodená podľa pokynov neznámeho páchateľa vybrala z bankomatu 20 000 €, ktoré vložila do bankomatu na kryptomeny. Po príchode domov zaslala ďalších 8 000 € prostredníctvom v telefóne nainštalovaných aplikácií na obchodovanie s kryptomenami.

❗️ 29-ročnej Eve týmto konaním vznikla škoda vo výške 28 000 €.

➡️ V druhom prípade podala trestné oznámenie v pôsobnosti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava III 34-ročná Radka, ktorú kontaktoval anglicky hovoriaci neznámy muž vystupujúci pod legendou policajta.

👉 Ten jej uviedol, že jej identita bola zneužitá v súvislosti s drogovou trestnou činnosťou v zahraničí. Následne podľa jeho pokynov vybrala 8 000 eur z bankomatu a vložila ich do bitcoinmantu. Po príchode domov zistila, že sa stala obeťou podvodu.

❗️❗️❗️ Opätovne Vás upozorňujeme, že polícia od Vás nikdy nežiada, aby ste vykonali z Vašich bankových účtov transakcie do kryptomien. Informácie o zneužití Vašich platobných údajov si overujte priamo v bankách. Neverte podvodným telefonátom, v ktorých Vám neznáme osoby hovoria, aby ste vykonali rôzne bankové prevody. Jediným cieľom týchto telefonátov je prevod Vašich peňazí podvodníkovi. Zároveň Váš žiadame, aby ste o podvodných telefonátoch informovali aj ľudí vo Vašom okolí. ❗️❗️❗️

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.