POKRAČUJEME V REKONŠTRUKCIÁCH CIEST A MOSTOV AJ V ROKU 2022💪 V roku 2021 sme opravili približne 102 km ciest a 24 mostov v Prešo…

POKRAČUJEME V REKONŠTRUKCIÁCH CIEST A MOSTOV AJ V ROKU 2022💪
V roku 2021 sme opravili približne 102 km ciest a 24 mostov v Prešovskom kraji. Celková hodnota týchto prác predstavuje zhruba 20,8 miliónov eur.

🧍‍♂️V modernizácii a rekonštrukcii ciest a mostov budeme pokračovať aj v tomto roku. Na poslednom zastupiteľstve chválili krajskí poslanci 6 miliónov eur v rámci investičného plánu kapitálových výdavkov pre Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja na rok 2022 – I. etapa.

Medzi plánovanými investíciami sú zahrnuté napr. rekonštrukcie:
👉mostov cez Suchovlčí potok pred obcou Livov (okr. Bardejov), cez potok Šibský pred Bardejovom, cez potok Pčolinka pred obcou Čukalovce (okr. Snina), cez potok Lekeš v obci Dulová Ves (okr. Prešov)
👉opraví sa aj most v obci Baškovce (okr. Humenné), v Petrovanoch (okr. Prešov), ale aj v Spišskom Podhradí (okr. Levoča) cez potok Margecanka, či cez Hlboký potok v obci Kalinov (okr. Medzilaborce)
👉ráta sa tiež s výstavbou mosta Dlhé Klčovo – Nižný Hrušov (okr. Vranov nad Topľou) vrátane napojenia na cestu III. triedy

Okrem toho sa zrekonštruujú úseky ciest:
👉Jánovce – Ľubica, Dobra – Malá Domaša, Nižná Voľa – Koprivnica,
👉dôjde k rekonštrukcii križovatky ciest Veľký Slavkov – Mlynica či križovatiek Lesík Delostrelcov v Prešove i v Starej Lesnej.
👉počíta sa tiež s elimináciou bezpečnostných rizík na ceste Svidník – Vyšná Jedľová a Sedlice – Bzenov
👉zrekonštruuje sa cesta za obcou Mičakovce, tiež dôjde k rekonštrukcii oporných múrov a premostení v Malej Frankovej i k rekonštrukcii priepustov na cestách II. a III. triedy v Prešovskom kraji.

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovský samosprávny kraj on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *