POMOC OBCIAM POSTIHNUTÝCH POVODŇAMI Ministerstvo vnútra a Ministerstvo životného prostredia SR predložili na vládu Správu o pri…

POMOC OBCIAM POSTIHNUTÝCH POVODŇAMI

Ministerstvo vnútra a Ministerstvo životného prostredia SR predložili na vládu Správu o priebehu a následkoch povodní za prvý polrok tohto roka. Povodne spôsobili škody vo výške takmer 2,3 milióna eur na majetku ľudí, samospráv, štátu či podnikateľov.

👍 Vláda súhlasila s uvoľnením sumy viac ako 3,3 milióna eur na úhradu výdavkov vynaložených na povodňové záchranné práce alebo zabezpečovacie práce na predchádzanie povodní v zmysle zákona o ochrane pred povodňami. Peniaze budú vyčlenené z kapitoly Všeobecná pokladničná správa.

👍 Z tejto sumy pôjde pre 49 obcí takmer 686 tisíc eur.

👍 Zvyšná časť sumy, o ktorej dnes rozhodla vláda, je určená pre ďalšie subjekty ako Slovenský vodohospodársky podnik, Košický, Prešovský a Nitriansky samosprávny kraj, Slovenský hydrometeorologický ústav, Lesy SR, Hydromeliorácie, Lesopoľnohospodársky majetok Ulič, Hasičský a záchranný zbor, Ozbrojené sily či Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Žiari nad Hronom a v Banskej Bystrici.

ℹ Povodne na Slovensku si od januára do konca júna vyžiadali 97-krát vyhlásenie tretieho stupňa povodňovej aktivity a 221-krát druhého stupňa povodňovej aktivity.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *