POTREBUJE ÚČINNÉ A ROZUMNÉ OPATRENIA Pre stranu Za ľudí bolo vždy dôležité hovoriť pravdu a presadzovať dlhodobé systematické r…

POTREBUJE ÚČINNÉ A ROZUMNÉ OPATRENIA

Pre stranu Za ľudí bolo vždy dôležité hovoriť pravdu a presadzovať dlhodobé systematické riešenie pandemickej situácie. Nemôžeme dnes ľuďom klamať a tváriť sa, že lockdown je riešenie a zabráni utrpeniu v nemocniciach alebo zabráni obetiam. Lockdown obete a utrpenie iba odsúva o niekoľko mesiacov. Jeho jediným cieľom je uľahčiť momentálnu situáciu preťaženým nemocniciam. No tí ľudia, ktorí nie sú chránení očkovaním sa skôr, či neskôr s vírusom stretnú a riskujú, že skončia v ťažkom stave v nemocnici. Toto je dôležité ľuďom, ktorí nie sú chránení očkovaním pravdivo povedať: lockdown ich neochráni a kvôli lockdownu pandémia nezmizne. Vidíme to v celej Európe, tí, ktorí boli najlepší, sú teraz na tom zle a naopak, podobné opatrenia ako Slovensko dnes rieši Rakúsko, Nemecko, Holandsko či Česká republika. Koronu tu určite budeme mať aj na budúci rok. Lockdown nie je riešením, je len dočasným a krátkodobým (navyše mimoriadne nákladným) opatrením, ktoré situáciu odsúva o pár mesiacov neskôr. Keďže nechceme riešiť stále sa opakujúce vlny pandémie, potrebujeme systematické riešenie a tým je očkovanie. Strana Za ľudí vždy očkovanie konzistentne podporovala, nikdy sme nešírili hoaxy ako niektorí kolegovia – politici, že očkovanie mení DNA, nehovorili sme hlúposti ako Peter Pellegrini, že nás zachráni ivermektín, ktorý treba distribuovať poštou a nespochybňovali sme očkovanie ako omyl medicíny ako strana Smer. Dnes vidíme, aká bola naša snaha dôležitá, keďže Slovensko momentálne čelí aj pandémii dezinformácií. Dvaja bývalí premiéri podkopávajú očkovanie aj všetky opatrenia a tým posielajú ľudí, ktorí im dôverujú, do nemocnice, prípadne do márnice. Slovensko ešte nikdy nemalo takých sabotérov v opozícii ako je Peter Pellegrini a Robert Fico.
Keďže očkovanie je jediné dlhodobo účinné riešenie pri navrhovaných opatreniach sme vždy presadzovali, aby:
– akékoľvek navrhované opatrenia musia byť zároveň motiváciou k očkovaniu, ináč sú z dlhodobého hľadiska neúčinné

– opatrenia musia zjednodušovať život tým, ktorí sú chránení očkovaním.

Prísne obmedzenia bez zvýhodnenia ľudí chránených očkovaním môžu mať efekt, ako keď si človek strelí do nohy. Výrazne by mohli znížiť motiváciu ľudí očkovať sa, čo by situáciu na Slovensku iba zhoršilo. Skúsenosti zo zahraničia potvrdili, že najväčší motivačný efekt k zaočkovaniu sa pre nerozhodnutých občanov je práve nastavenie opatrení v prospech ľudí chránených očkovaním a dobrá dostupnosť očkovania.

Preto teraz aj v budúcnosti sa budeme zastávať očkovaných, tak, aby bol pre nich život jednoduchší. Pretože sú to práve oni, ktorí chránia nemocnice a chránia pracovné miesta. Začiatkom roka trvalo viac ako 2 mesiace, kým sa situácia v nemocniciach zlepšila. Takéto dlhé obmedzenia spoločnosti veľmi škodia, preto musíme všetci spoločne urobiť všetko preto, aby sme počet nových infekcií čo najskôr znížili. Obmedzili čo najviac nechránené kontakty v práci, v škole aj v rodine. Pretože to sú tri hlavné cesty rýchleho šírenia vírusu.

Ďakujem vám, že dodržiavate opatrenia a chránite tak všetkých ľudí na Slovensku.

Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *