Povedzme, nie! Slovensko má šťastie na krátkozrakých politikov. Ako prvé sa vždy naučia hovoriť zahraničiu Ručičky bozkávam. Ma…

Povedzme, nie!

Slovensko má šťastie na krátkozrakých politikov. Ako prvé sa vždy naučia hovoriť zahraničiu Ručičky bozkávam. Maďarské kezét csókolom nahradilo nemecké küss die Hand. Na dlhé obdobie prišlo целую руку, товарищ a teraz sme sa konečne dočkali amerického kiss your hands, boys. Áno, priznávam, som patriot a hovorím po slovensky. So všetkou vážnosťou a úctou k americkému národu, v ktorého genetickom kóde sú aj slovenské korene, hovorím nie. Hovorím nie americkým základniam na Slovensku.

Koľko nám trvalo, kým sme sa zbavili environmentálneho odpadu po tých predchádzajúcich? Bojujeme za barokový priestor, rekonštruujeme architektúru a svoju minulosť. Sadíme stromy a snívame o trvale udržateľnom rozvoji. Našou spoločnou métou sú mier, zdravie, vzdelanie, práca a čistá matka príroda. Neviem, ako by k týmto cieľom mohli prispieť stíhačky a bombardéry.

Sme malá krajina. Člen Európskej únie a NATO. Dvojstranná zmluva s USA nemá s našim členstvom v obidvoch organizáciách nič spoločné. Ešte neskončili dozvuky Vietnamu, Afganistanu, Iraku a Iránu. Chápem ťažké postavenie svetových veľmocí, ktoré musia udržiavať krehkú rovnováhu. Nechápem však naše vymedzenie voči Rusku. Kam predávame výrobky z našich fabrík, odkiaľ idú energie a suroviny?

Minimálne na 10 rokov sa zbavíme suverenity nad časťou nášho územia. Nejde len o letisko Kuchyňa pri Malackách. Koľko je zamýšľaná základňa od Skalického okresu? Komu budú lietadlá lietať nad hlavami? Kam budú padať splodiny z palív a čo kúpime srnkám a psíkom na uši, aby ich nezabil hluk? Najmä, že nám zakázali ohňostroje. Majme konečne rozum a priznajme sa k vlastenectvu. Vzdajme hold matkám, ktoré nás kojili a dedom, ktorí nám zanechali zem.

Samosprávy sú povinné zaujať stanovisko. Aká je reciprocita? Hamburgery a kolu si piloti dovezú vlastnú. Ploty a budovy postaví americká firma. Jedine, že by nejaký spriatelený politik mal bratanca. Tak už to býva. Aký bude finančný príspevok pre dotknuté obce? V prípade atómových elektrární to tak vždy bolo. Čo sme my vlastne zač, ponížení služobníci? Kam budú padať strely v prípade odvetného úderu?

Poľnohospodári budú mať poorané a možno príslušný minister pochopí, že je načase starať sa o potravinovú sebestačnosť. Možno minister zahraničia postrehne, že s Ruskom sa nedá zahrávať. Možno prejdeme späť na hnedé uhlie a vyrieši sa zamestnanosť, keď odtiahnu automobilky práve smerom, odkiaľ začneme byť ohrození. Možno Oblastná organizácia cestovného ruchu Záhorie získa nového člena. Záhorie je totiž historická oblasť od Malaciek po Myjavu. Nezabúdajme na zdravý sedliacky rozum a povedzme, nie! Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *