Prečo sa vyvršujú na dôchodcoch? Za „komunistov“ bolo zvykom, že do riadiacej funkcie mohol nastúpiť človek, ktorý musel predtý…

Prečo sa vyvršujú na dôchodcoch?

Za „komunistov“ bolo zvykom, že do riadiacej funkcie mohol nastúpiť človek, ktorý musel predtým prejsť postupnými krokmi od výroby, až po riadenie celej fabriky.
Musel sa všetko naučiť, zažiť a ohmatať. Prejsť všetkým, aby vedel riešiť konkrétne problémy. Zároveň rozumel procesom tak, aby ho podriadený „nepovodil v papučiach po vode.“
Dnes je „expert“ každý, ako sa hovorí, kto má „v zadku dieru.“
Najviac sa mi „páčia“ tí rýchlo kvasení mladíci, ktorí nedávno vyšli zo školy. Ešte nič poriadne nerobili, neskúsili. No mudrujú, ako keby mali reálne skúsenosti šesťdesiatnika.
V Slovenskom rozhlase som si vypočul Tomáša Meravého, ako si sám píše, ekonomického experta strany ZA ĽUDÍ a poradcu ministra financií.
Tento mladý človek, ktorý má niekoľko tisícový mesačný príjem, nemá ani potuchy, čo je to chudoba. Chcem povedať, že jeho plat mu nikto nezávidí!
V relácií opakovane a bezcitne vyzval na zrušenie 13. dôchodku. Dokonca dodal, že keby mal tú silu, hneď by ho zrušil.
Preto budem bezcitne reagovať aj ja:
Pán „expert“ Meravý! Raz budete dôchodca aj vy! Keď vám vypočítajú dôchodok vo výške od 300 do 500 eur, a budete mať zaplatiť nájomné, lieky, jedlo, a neustále sa zvyšujúce základné životné potreby, až vtedy pochopíte ako chrapúnsky sa správate k ľuďom. Práve k tým, ktorí tu vytvorili hodnoty, ktoré aj vy užívate. Uvedomujete si vôbec, že drvivá väčšina dôchodcov na Slovensku žije z takého nízkeho dôchodku?!
Aj ľudia na dôchodku si zaslúžia slušne a dôstojne žiť! To nie je fráza, ale je to poďakovanie za ich celoživotnú prácu. A trinásty dôchodok je len malá náplasť…
Pán Meravý, vy ako „expert“ a poradca ministra financií, máte psiu povinnosť hľadať spôsoby, ako navýšiť dôchodky. A hoci to vy s vaším príjmom nepociťujete, na Slovensku máme európske ceny, no príjmy máme katastrofálne nízke!
Keď nemáte problém enormne zadlžovať túto krajinu a vyhadzovať peniaze na nezmyselné projekty typu: 25 mil.eur na lotériu, 300 mil.eur na kupovanie dôchodcov za očkovanie, 1 miliardu eur za testovanie, a zároveň dva roky počas núdzového stavu verejné zákazky nesúťažite, ale zadávate, a vyhovárate sa pritom na covid, tak láskavo nechajte dôchodcov na pokoji!
Ste platený z našich daní, tak sa konečne zobuďte! Už nie ste v opozícií! Začnite konečne niečo robiť pre túto krajinu, aby sa nám tu lepšie žilo!
Vaše plané reči ešte nikomu nepomohli. Práve naopak, ako čítam z vašich článkov nejdete len po dôchodcoch, ale aj po živnostníkoch.
Ja mám na takýchto „expertov“ jednoduchý liek:
Vás a všetkých vám podobných teoretikov by som vyhnal do reálnej podnikateľskej praxe. Aby ste si vyskúšali zákazku získať, zrealizovať, dostať za ňu zaplatené, uhradiť všetky náklady a opäť byť na začiatku a rozmýšľať ako ďalej…
Možno by ste si potom rozmysleli „ múdrosti“, ako ľuďom zobrať, ale hľadali by ste spôsob, ako ľuďom pomôcť.
Lebo to je vaša vládna úloha!

Rastislav Šepták.
#Slovensko #zanarod

Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.