PREMIÉR HEGER POKRAČUJE V LACNOM MARKETINGU K PLÁNU OBNOVY Moja minulotýždňová pracovná cesta do Bruselu ma utvrdila v tom, že …

PREMIÉR HEGER POKRAČUJE V LACNOM MARKETINGU K PLÁNU OBNOVY

Moja minulotýždňová pracovná cesta do Bruselu ma utvrdila v tom, že slovenský Plán obnovy je od začiatku postavený na hlinených nohách a implementácia vládou vysnívaných projektov je už dnes vážne ohrozená. Dokazuje to nielen nereálnosť prijatia sľubovaných reforiem do konca tohto roka, ale aj fakt, že vláda nebude mať s kým implementáciu projektov realizovať. Je rozhádaná s priemyslom, samosprávami, odbormi a všetkými záujmovými združeniami.

Až groteskne vyznievajú dnešné vyjadrenia premiéra, že “slovenský plán obnovy a odolnosti je jedným z najlepších v Európskej únii” a že “aj Európska komisia ho vyhodnotila veľmi dobre”.

Už od začiatku hovorím, že Európska komisia plán hodnotí preto veľmi dobre, lebo je to viac jej plán ako plán Slovenskej republiky. Tento plán Európskej komisie však postráda kontakt s reálnymi a aktuálnymi potrebami Slovenska a úplne ignoruje hlas slovenského priemyslu, podnikateľov, poľnohospodárov alebo regiónov. A je to preto, lebo bruselský premiér Heger a jeho euroúradníci na Úrade vlády úplne odignorovali jednu zo základných podmienok prípravy plánu obnovy, a tou je zapojenie tých, ktorých sa reformy a zmeny bezprostredne týkajú.

Už oddnes si môžme začať vsádzať na to, aké stámilióny až miliardy kvôli tejto vláde stratíme v rámci Plánu obnovy.
#HLAS #SociálnaDemokracia #PeterKmec Autor správy, foto a správu publikoval HLAS – sociálna demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *