Prezenčná služba namiesto cudzích základní Poslanci neschválili program mimoriadnej schôdze NR SR o schválení uznesenia o vyhl…

Prezenčná služba namiesto cudzích základní

Poslanci neschválili program mimoriadnej schôdze NR SR o schválení uznesenia o vyhlásení referenda. V referende by sa mali občania vyjadriť, či súhlasia s Dohodou o spolupráci v oblasti obrany medzi vládami SR a USA. Zmluva umožní americkým ozbrojeným silám využívať vojenské letiská Kuchyňa na Záhorí a Sliač.

Arogantná koalícia robí, čo chce. Dokázala to pri núdzovom stave, svojej vlastnej demisii a pri referende o predčasných voľbách. Situácia na Ukrajine je nebezpečnejšia, ako sa nám predostiera. Vidíme, čo sa deje s cenami energií. Netušíme, akým spôsobom sa bude vyvíjať zamestnanosť v SR. Vláda nepodniká razantné kroky pre dosiahnutie sebestačnosti vo výrobe potravín.

Nepotrebujeme na našom území cudzích vojakov ani z jednej strany. Obývame vlastný štát. Sme členmi EÚ a NATO. Plníme svoje záväzky. Pred nami stojí prechod na digitálnu ekonomiku. Tomu sa musí prispôsobiť školstvo. Čaká nás modernizácia zdravotníctva a očista prírody. Európa predpokladá ďalšiu vlnu migrácie. Pracujme na podmienkach života a nie smrti.

Vráťme sa k myšlienke prezenčnej vojenskej služby. Prinesie mladým mužom a ženám technické znalosti, fyzickú odolnosť a schopnosť spolupracovať. Nestačí pozerať akčné filmy, hrať hry a myslieť si, že všetko dáme. Treba sa vzdelávať a pracovať v prospech republiky a EÚ. Je to naša vlasť a náš spoločný kontinent. Načo sú nám cudzí technici, vychovávajme vlastných. Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *