PREŽITE LETO S TÓNMI HUDBY MV SR 🎺🥁🎷 ☝POZOR, UŽ OD ZAJTRA👂🎵🎶 🎼Korene veľkolepého hudobného telesa rezortu vnútra siahajú do čia…

PREŽITE LETO S TÓNMI HUDBY MV SR 🎺🥁🎷
☝POZOR, UŽ OD ZAJTRA👂🎵🎶

🎼Korene veľkolepého hudobného telesa rezortu vnútra siahajú do čias prvej Československej republiky, kedy na území Slovenska pôsobila amatérska dychovka finančnej stráže. Na jej tradícii boli postavené základy neskoršej Hudby MV SR. V rámci rezortu vnútra v súčasnosti plní úlohu protokolárneho a reprezentačného telesa. Orchester účinkuje na všetkých oficiálnych akciách, ale i na podujatiach vládnych a kultúrnych inštitúcií.

🎼Okrem služobného repertoáru tvoria podstatu ich koncertov nové, moderné aranžmány diel starých majstrov, muzikálových a filmových melódií, skladieb swingového, bigbandového, ale aj rockového charakteru. O stúpajúcej popularite svedčí aj spolupráca s významnými osobnosťami slovenskej i českej hudobnej scény: IMT Smile, Desmod, Olympic, Fragile, Lucie Bílá, Sisa Sklovská, Katarína Hasprová, Marcela Molnárová, Miro Žbirka, Pavol Hammel, Peter Cmorík, Berco Balogh, Oskar Rózsa a iní. Z oblasti vážnej hudby to boli Jaroslav Dvorský, Aleš Jenis a celosvetovo uznávaná operná diva Ľubica Vargicová. Orchester koncertoval v Budapešti, Viedni, Paríži, Petrohrade, Prahe, Vroclave aj v exotickom Ománe.
🎼Počas tohto leta si tóny hudobného telesa, ktoré je pýchou ministerstva vnútra môžete vychutnať aj VY!

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.