Pri hrozbe nového variantu covidu je čas na spoločné úsilie, nie politické pokrytectvo Dnes na vláde sme rokovali aj o novom va…

Pri hrozbe nového variantu covidu je čas na spoločné úsilie, nie politické pokrytectvo

Dnes na vláde sme rokovali aj o novom variante omicron. V súčasnosti je už zrejmé, že variant omicron je infekčnejší ako všetky ostatné varianty koronavírusu. V každej krajine budú musieť prehodnotiť situáciu a aj z toho dôvodu vyzýval britský premiér k masívnemu očkovaniu treťou, posilňujúcou dávkou, na čom sa v každej krajine zhodne koalícia aj opozícia. Je mimoriadne dôležité, aby najmä starší ľudia boli plne zaočkovaní aj treťou posilňujúcou dávkou.

Sklamaním pre mňa je, že aj v ťažkej situácii ako je celosvetová zdravotná pandémia, niektorí politici uprednostia vlastný politický zisk pred ochranou životov ľudí. Doslova ich svojimi vyjadreniami posielajú na smrť, zvolávajú ich na zhromaždenia a navádzajú ich na to, aby pravidlá porušovali namiesto ich dodržiavania. Politici ako Robert Fico a Peter Pellegrini veľmi dobre vedia, čo je správne, o to hanebnejšie je ich pokrytectvo. Celkovo sa počas pandémie ukázalo, ktorí politici na Slovensku to s ľuďmi myslia naozaj dobre. Slovensko prežíva krízu, akú doteraz nikdy neprežívalo a veľmi mi chýba nasadenie a zmysel pre spoluprácu u opozičných politikov. Práve v tejto ťažkej dobre ľudia potrebujú vidieť, že všetci ťahajú za jeden povraz a 24-hodín denne hľadajú spoločne riešenia, aby Slovensko krízu zvládlo.

Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.