Pri hrozbe nového variantu covidu je čas na spoločné úsilie, nie politické pokrytectvo Veronika Remišová Dnes na vláde sme rok…

Pri hrozbe nového variantu covidu je čas na spoločné úsilie, nie politické pokrytectvo

Veronika Remišová
Dnes na vláde sme rokovali aj o novom variante omicron. V súčasnosti je už zrejmé, že variant omicron je infekčnejší ako všetky ostatné varianty koronavírusu. V každej krajine budú musieť prehodnotiť situáciu a aj z toho dôvodu vyzýval britský premiér k masívnemu očkovaniu treťou, posilňujúcou dávkou, na čom sa v každej krajine zhodne koalícia aj opozícia. Je mimoriadne dôležité, aby najmä starší ľudia boli plne zaočkovaní aj treťou posilňujúcou dávkou.

Sklamaním pre mňa je, že aj v ťažkej situácii ako je celosvetová zdravotná pandémia, niektorí politici uprednostia vlastný politický zisk pred ochranou životov ľudí. Doslova ich svojimi vyjadreniami posielajú na smrť, zvolávajú ich na zhromaždenia a navádzajú ich na to, aby pravidlá porušovali namiesto ich dodržiavania. Politici ako Robert Fico a Peter Pellegrini veľmi dobre vedia, čo je správne, o to hanebnejšie je ich pokrytectvo. Celkovo sa počas pandémie ukázalo, ktorí politici na Slovensku to s ľuďmi myslia naozaj dobre. Slovensko prežíva krízu, akú doteraz nikdy neprežívalo a veľmi mi chýba nasadenie a zmysel pre spoluprácu u opozičných politikov. Práve v tejto ťažkej dobre ľudia potrebujú vidieť, že všetci ťahajú za jeden povraz a 24-hodín denne hľadajú spoločne riešenia, aby Slovensko krízu zvládlo.

Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.