PRÍDEME O MILIÓNY Z PLÁNU OBNOVY NA ŠKOLSTVO? 👉 Na výzvy z plánu obnovy za 170 miliónov eur prihlásilo len 31 žiadateľov, čo …

PRÍDEME O MILIÓNY Z PLÁNU OBNOVY NA ŠKOLSTVO?

👉 Na výzvy z plánu obnovy za 170 miliónov eur prihlásilo len 31 žiadateľov, čo poukazuje na obrovský problém s nastavenými pravidlami. Z plánu obnovy nemôžu napríklad postaviť nové telocvične či jedálne, ktoré sú pritom často v zúfalom stave, alebo jednoducho školám chýbajú.

☝️Pri škôlkach je problém ešte väčší, keďže môže nastať problém s lehotami a škôlky nemusia stihnúť celý proces realizácie – momentálne majú na stavanie aj kolaudáciu škôlky 33 mesiacov, čo je často nereálne.

➡️ Martin Šmilňák – odborník KDH na školstvo:

„Pri tvorbe pravidiel týchto výziev sa zabudlo na školskú infraštruktúru, teda na jedálne, telocvične či ihriská. Pritom až tretina existujúcich škôl na Slovensku telocvične nemá. Tento investičný dlh sme mohli aspoň čiastočne odstrániť cez plán obnovy. No vydávame sa opačným smerom.“

✅ Pravidlá Výziev z plánu obnovy sú neaktualizované a nereflektujú nárast cien stavebných materiálov, práce i energií. Bez aktualizácie pravidiel na podmienky roku 2023 to obce, škôlky a školy nezvládnu a toľko potrebné milióny na dôstojné prostredie pre naše deti a našich učiteľov zase uniknú pomedzi prsty.

Autor správy, foto a správu publikoval KDH on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *