PRÍLEV ODÍDENCOV Z UKRAJINY: SLOVENSKO DOSTALO POMOC Z EÚ 🇪🇺 Európska komisia na základe štatistických údajov prerozdelila fina…

PRÍLEV ODÍDENCOV Z UKRAJINY: SLOVENSKO DOSTALO POMOC Z EÚ 🇪🇺

Európska komisia na základe štatistických údajov prerozdelila finančné prostriedky núdzovej pomoci medzi členské štáty, ktoré boli najviac postihnuté hromadným prílevom osôb z Ukrajiny. Slovensko takto dostalo 15,8 milióna eur.

Ministerstvo vnútra ako riadiaci orgán pre programy Fondov pre oblasť vnútorných záležitostí požiadalo Európsku komisiu o núdzovú pomoc z Fondu pre azyl, migráciu a integráciu (AMIF), ako aj z Nástroja pre finančné riadenie hraníc a vízovú politiku (BMVI).

💶 Komisia Slovenskej republike udelila finančné prostriedky vo výške 6,5 mil. eur v rámci núdzovej pomoci AMIF a 9,3 mil. eur v rámci núdzovej pomoci BMVI.

Podmienkou pre čerpanie týchto finančných prostriedkov je naplnenie stanovených ukazovateľov. Je to napríklad:
➡ celková kapacita v prijímacích zariadeniach prvého kontaktu,
➡ celková ubytovacia kapacita,
➡ kapacita v dopravných prostriedkoch od hranice do prijímacích zariadení prvého kontaktu, alebo zo zariadení prvého kontaktu do ubytovacích centier.

💬 „Slovenská republika bola od začiatku solidárna s ľuďmi, ktorých ruská agresia vyhnala z ich domova na Ukrajine. Po viacerých návštevách to skonštatovali aj predstavitelia európskych inštitúcií priamo na východnej hranici. Som rád, že EÚ ocenila našu solidaritu a vyčlenila finančné prostriedky pre krajiny, ktorých sa utečenecká kríza dotkla najviac,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec.

ℹ Slovenskou hranicou od vypuknutia konfliktu na Ukrajine prešlo viac ako 800 tisíc osôb z toho viac ako 94 tisíc požiadalo o dočasné útočisko v našej krajine. Ministerstvo vnútra v súvislosti s riešením migračnej krízy realizovalo široké spektrum aktivít od vybavenia núdzového ubytovania, cez nepretržité fungovanie veľkokapacitných centier až po tlač letákov pre jednoduchšiu komunikáciu s ľuďmi utekajúcimi pred vojnou.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.