SAMOSPRÁVAM VLÁDA PREPLATÍ VÝDAVKY S TESTOVANÍM POČAS PANDÉMIE Roman Mikulec – minister vnútra SR dnes predložil na rokovanie v…

SAMOSPRÁVAM VLÁDA PREPLATÍ VÝDAVKY S TESTOVANÍM POČAS PANDÉMIE

Roman Mikulec – minister vnútra SR dnes predložil na rokovanie vlády návrh na úhradu výdavkov v súvislosti s testovaním obyvateľstva počas mimoriadnej situácie z dôvodu pandémie COVID-19. Vláda materiál schválila.

O refundáciu nákladov požiadalo 15 miest, 15 mestských častí a 111 obcí v územnej pôsobnosti 21 okresných úradov.

💶 Okresné úrady overili správnosť, oprávnenosť a primeranosť skutočne vynaložených nákladov na testovanie. Na základe toho štát obciam a mestám preplatí výdavky v sume 1 194 123,53 eura.

💬 „Po dôslednom spracovaní veľkého množstva dokumentov, potvrdení o splnení úloh, ako aj dokladov o spotrebe materiálu a energií, môžeme konečne pristúpiť k refundácii výdavkov za testovanie. Chcem poďakovať samosprávam za obrovské nasadenie a zodpovednosť, ktorými prispeli k záchrane ľudských životov,“ skonštatoval minister vnútra Roman Mikulec.

Vláda už v tomto a minulom roku preplatila samosprávam výdavky za záchranné práce počas pandémie za viac ako 10 miliónov eur.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.