Slovenská národná strana vyzýva ministra zahraničných vecí Korčoka, aby neútočil za návštevu Ruskej federácie generálneho proku…

Slovenská národná strana vyzýva ministra zahraničných vecí Korčoka, aby neútočil za návštevu Ruskej federácie generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Generálny prokurátor na rozdiel od niektorých predstaviteľov štátov nadviazal bilaterálne vzťahy s Ruskou federáciou. Minister Korčok dvakrát neúspešne navštívil Ruskú federáciu a minister Lavrov ho neprijal. Takisto konali i Matovič a Sulík, ktorí sa vrátili bez stretnutia v Ruskej federácii.

Generálnemu prokurátorovi patrí úcta a obdiv za odvahu, ktorú nabral pri takejto zahraničnej služobnej ceste. Veríme, že generálny prokurátor bude pokračovať v takých stretnutiach aj na území Európskej únie tak, aby Slovenská republika na úrovni generálneho prokurátora mala dobré vzťahy najmä na úrovni štátov V4. Je na zamyslenie, že naši ministri nie sú schopní nikde vycestovať. Ani Remišová, ani Budaj, ani Sulík, ani mnohí iní vrátane prezidentky Čaputovej nemajú žiadne medzinárodné kontakty. Minister zahraničných vecí by sa skôr mal starať o to, aby naši ministri mali kontakty, aby sa snažili zlepšovať bilaterálne vzťahy Slovenskej republiky s okolitými štátmi. Nie je na mieste kritika predstaviteľov štátu, ktorí sa práve o toto snažia.

Slovenská národná strana verejne sľubuje ministrovi Korčokovi, že ak poletí tretíkrát do Ruskej federácie, osobne sa u ministra zahraničných vecí Lavrova predseda SNS Andrej Danko prihovorí, aby nezažil takúto opakovanú hanbu, ako sa mu stalo poslednýkrát, keď navštívil Ruskú federáciu a nikto ho neprijal.
FOTO TASR

Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *