Spolu s prvým viceprezidentom Policajného zboru plk. Brankom Kiššom a krajským riaditeľom PZ plk. Viliamom Adamcom sme sa dnes z…

Spolu s prvým viceprezidentom Policajného zboru plk. Brankom Kiššom a krajským riaditeľom PZ plk. Viliamom Adamcom sme sa dnes zúčastnili na mimoriadnom rokovaní Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť. Poslancov zaujímali otázky týkajúce sa vyšetrovania prípadu v Miloslavove. Stále ide o živý prípad, prebiehajú procesné úkony a vyšetrovanie, no napriek tomu si myslím, že zo strany Polícia Slovenskej republiky boli odpovedané a vysvetlené všetky otázky.

Rád by som ubezpečil aj verejnosť, ktorá mala pochybnosti o spôsobe vyšetrovania, že od nahlásenia udalosti až po dnes konali najlepšie, ako vedeli a medializovaná informácia o nezaistení dôkazov, resp. ich zaistení až po 5 dňoch nie je pravdivá. Zaistenie dôkazov prebehlo hneď ako to bolo možné v prvých hodinách po udalosti. Informácie o ovplyvňovaní vyšetrovania alebo akýchkoľvek zásahov zo strany rodičov jednej z maloletých absolútne odmietam. Okrem toho, že prípad v súčasnosti vyšetruje Polícia SR – Bratislavský kraj, je zo strany Úradu inšpekčnej služby nariadená komplexná kontrola nielen spôsobu vyšetrovania tohoto prípadu, ale aj obdobia siahajúceho do posledných dvoch rokov, a teda, či sa v tejto oblasti objavovali podobné incidenty aj v minulosti.

Autor správy, foto a správu publikoval Roman Mikulec – minister vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *