STANOVISKO BRATISLAVSKEJ POLÍCIE K VIDEU ŠÍRIACEMU SA SOCIÁLNYMI SIEŤAMI ➡️V priebehu dnešného dňa sme prostredníctvom sociál…

STANOVISKO BRATISLAVSKEJ POLÍCIE
K VIDEU ŠÍRIACEMU SA SOCIÁLNYMI SIEŤAMI

➡️V priebehu dnešného dňa sme prostredníctvom sociálnych sietí zaznamenali audiovizuálny záznam, ktorý zachytáva iba časť služobného zákroku bratislavských dopravných policajtov. Takto účelovo spracované a zverejnené video navodzuje dojem neadekvátneho postupu príslušníkov Policajného zboru pri cestnej kontrole.

➡️Zverejnená časť zákroku súvisí s incidentom, ku ktorému došlo včera 11.01.2022 v druhom bratislavskom okrese.

➡️Vo večerných hodinách spozorovala hliadka bratislavských dopravných policajtov vozidlo zn. BMW 5, ktoré nemalo pripevnenú tabuľku s predným EČV. Nakoľko vzniklo podozrenie zo spáchania priestupku, vozidlo chcela hliadka zastaviť, avšak vodič vozidla zrýchlil a začal unikať. Vozidlo sa podarilo hliadke zastaviť až za pomoci výstražných zvukových znamení na ulici Malé pálenisko.

➡️Pri následnej kontrole bolo zistené že vozidlo nemalo tabuľku s evidenčným číslom, niektoré svietidlá a na čelnom skle malo zatemňovací pás presahujúci povolené rozmery.

➡️Policajt začali s dokumentovaním dopravného priestupku, pri čom vodič úmyselne nerešpektoval pokyny príslušníka Policajného zboru, nespolupracoval, maril dokumentovanie priestupku a počas dokumentovania malo dôjsť aj k úmyselnému dôraznému kontaktu vodiča voči policajtovi. Policajti následne využili oprávnenie zo zákona o Policajnom zbore a voči vodičovi ako aj spolujazdcovi vykonali služobný zákrok a obmedzili ich na osobnej slobode. Následným preverovaním bolo zistené, že vodič sa v minulosti dopustil už 19 dopravných priestupkov.

➡️Predmetný audiovizuálny záznam bol na základe pokynu riaditeľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave postúpený na Odbor kontroly Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave, ktorý sa ním bude zaoberať.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *