STANOVISKO KRAJSKÉHO RIADITEĽSTVA POLICAJNÉHO ZBORU V BRATISLAVE K MEDIALIZOVANÉMU PRÍPADU 👉V priebehu uplynulého víkendu sme …

STANOVISKO KRAJSKÉHO RIADITEĽSTVA POLICAJNÉHO ZBORU V BRATISLAVE K MEDIALIZOVANÉMU PRÍPADU

👉V priebehu uplynulého víkendu sme na základe novinárskej otázky zaznamenali informáciu o incidente, ku ktorému došlo v nočných hodinách zo dňa 13.05.2022 na 14.05.2022 na Rybnom námestí v centre Bratislavy.
👉Podľa medializovaných informácií tu došlo k fyzickému konfliktu medzi dvomi ženami, ktoré sa fyzicky napadli údermi päsťami a kopmi nôh do oblasti tváre. Fyzický konflikt prebiehal za účasti návštevníkov jedného z nočných podnikov a okoloidúcich osôb. Napriek skutočnosti, že samotnému incidentu sa prizeral väčší počet osôb, sme neprijali na linke 158 žiadne oznámenie. Na miesto preto nemohla byť vyslaná žiadna hliadka Policajného zboru. Informáciu o tomto incidente sme neprijali ani elektronickou formou a rovnako na žiadnom z obvodných oddelení Policajného zboru nebolo prijaté trestné oznámenie súvisiace s uvedeným incidentom. Policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa o uvedenom incidente dozvedeli až v priebehu soboty (14.05.2022) na základe novinárskej otázky.
👉Napriek uvedeným skutočnostiam začali policajti vecne a miestne príslušného útvaru Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I v tejto veci z úradnej povinnosti trestné stíhanie a to konkrétne vo veci trestného činu výtržníctva.
Oficiálne vyjadrenie podniku, ktoré bolo zverejnené na sociálnej sieti a v zmysle ktorého „..bola privolaná polícia a záchranná služba, ktorá sa prípadom a jeho následkami zaoberala“ považujeme za nepravdivé.

Foto📸: www.topky.sk

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.