Sú dobré dôvody vzdať sa nedeľného obeda a ísť namiesto toho debatovať s predsedom Smeru: záujem Slovenska 🇸🇰, naša obrana a bez…

Sú dobré dôvody vzdať sa nedeľného obeda a ísť namiesto toho debatovať s predsedom Smeru: záujem Slovenska 🇸🇰, naša obrana a bezpečnosť takýmto dôvodom samozrejme sú.

Dnes o 5 minút 12 v RTVS a hodinová debata s R. Ficom, ktorému musím uznať vysoké schopnosti v kategórii účelové vykladanie textu dohody o obrannej spolupráci s USA 🇺🇸 a zavádzania.

Rozumiem, že veľa ľudí môže pomýliť, keď sa z tohto dokumentu vyberá ako z televízneho programu ➡️
zažltiť si a citovať výlučne a donekonečna to, čo vidieť chcem, a zatajovať to, čo rozptyľuje obavy a pochybnosti. Pokúsil som sa dnes robiť to druhé.

Sme jediná krajina východného krídla NATO, ktorá takúto zmluvu s USA zatiaľ nemá. Takže pokiaľ ňou vraj strácame suverenitu a odovzdávame územie a vzdušný priestor a čojaviemčo všetko (ako aj dnes opakoval môj oponent), potom týmto spôsobom “odovzdalo” svoju suverenitu už 2️⃣3️⃣ členských krajín #NATO, vrátane našich susedov Poľska a Maďarska. Nie je to pravda. Aktivity a využívanie častí priestorov dvoch letísk v Kuchyni a na Sliači podľa tejto zmluvy budú plne v koordinácii a po súhlase so slovenskými orgánmi a žiadna noha cudzieho vojaka nevstúpi na územie Slovenska bez súhlasu vlády alebo Národnej rady.

Chcem sa poďakovať mojím kolegom, členom vlády, a osobitne Eduard Heger – predseda vlády SR za pevnosť, ktorú v tomto čase prejavili. A ktorú musíme držať proti frontálnemu útoku politickej koalície Smer a extrému, ak chceme posilniť obranyschopnosť a bezpečnosť našej krajiny v neistom a rozháranom svete aj s ohľadom na bezprostredné okolie Slovenska 🇸🇰.

Pre všetkých, ktorých téma zaujíma, alebo majú pochybnosti, zajtra napoludnie budem odpovedať v Radio Expres na otázky Braňa Závodského.

#DiplomaciapreSlovensko

Autor správy, foto a správu publikoval Ivan Korčok on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *