SVETOVÝ DEŇ PREVENCIE TÝRANIA A ZNEUŽÍVANIA DETÍ Jana Žitňanská 🤍 November je významným mesiacom v oblasti ochrany detí pred n…

SVETOVÝ DEŇ PREVENCIE TÝRANIA A ZNEUŽÍVANIA DETÍ

Jana Žitňanská
🤍 November je významným mesiacom v oblasti ochrany detí pred násilím. Pripomínajú nám to hneď tri dni. 18. november je Európskym dňom boja proti sexuálnemu vykorisťovaniu a sexuálnemu zneužívaniu, 19. november je Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí a 20. november vyhlásila organizácia UNICEF za Svetový deň detí. Práve tieto tri dni nám majú pripomínať, viac ako iné, že každé dieťa si zaslúži detstvo bez násilia.

❗️Realita je však taká, že minimálne 600 detí na Slovensku sa ročne stáva obeťou domáceho násilia.

Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch spolu s ďalšími organizáciami pravidelne poukazuje na tento problém BUBNOVAČKOU, kde spoločne ľudia bubnujú, aby bolo deti lepšie počuť. Aj dnes má bubnovačka v čase od 10.00 do 11.00 symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a podporiť v spoločnosti tému včasnej prevencie.

Násilie na deťoch má rôzne podoby a bohužiaľ je v spoločnosti táto téma ešte často tabu. Je preto dôležité, aby sme prispievali k zvyšovaniu citlivosti verejnosti k otázkam násilia páchaného na deťoch a rovnako aj k informovanosti o možnostiach pomoci.

🥁Preto aj ja bubnujem, aby bolo deti lepšie počuť.

Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *