TREBA NÁM EŠTE ŠTEFANA HOLÉHO? 🤷‍♂️ Po internetoch dnes kolujú desiatky žartov na adresu ministerky kultúry Natálie Milanovej, …

TREBA NÁM EŠTE ŠTEFANA HOLÉHO? 🤷‍♂️

Po internetoch dnes kolujú desiatky žartov na adresu ministerky kultúry Natálie Milanovej, že je neviditeľná a neprítomná ministerka. To, že ministerkou už byť nemala je, a po dnešku definitívne, bez debaty. Otázka ale znie inak:

Kde je Štefan Holý?

Oproti nemu je ešte aj Milanová aktívna a viditeľná členka vlády.

Keď sa po voľbách 2020 finišovalo s programovým vyhlásením vlády, bol som na Koaličnej rade, kde sme horko-ťažko škrtali z takmer neobmedzených kompetencií, ktoré SME rodina presadzovala pre Štefana Holého. Stiahli pod neho významnú časť prípravy a kontroly legislatívy. Z advokáta a manažéra v stavebníctve, známeho väzbami na kontroverzného podnikateľa Poóra, sa stal podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie.

Píše sa rok 2022. Slovensko stále bojuje s pandémiou, s kritickou situáciou v zdravotníctve, zhoršujúcou sa situáciou v sociálnej oblasti, stagnujúcimi reformami a najchaotickejšou prípravou legislatívy, akú sme asi zažili. Mať strategický plán a dobrý legislatívny základ by bolo v takejto krízovej situácii super. Ako jeden zo základných predpokladov úspešného zvládnutia krízy.

My nemáme ani plán, ani poriadnu legislatívu, ani Holého.

Ak je dva mesiace mimo, treba sa už pýtať, čo sa to deje? A ak ho netreba – a jeho nečinnosť nikomu nechýba – treba nám vôbec vo vláde takéhoto podpredsedu?

Každopádne, už začína byť namieste otázka – kam zmizol Štefan Holý? A má nás to ešte vôbec trápiť?

Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *