ÚSTAVNÝ SÚD NEZRUŠIL RÚŠKA, COVID PASY ANI REŽIM OTP A OP: TOXICKÁ STRÁNKA BÁDATEĽ ŠÍRI HOAXY AKO NA BEŽIACOM PÁSE Sociálnymi …

ÚSTAVNÝ SÚD NEZRUŠIL RÚŠKA, COVID PASY ANI REŽIM OTP A OP: TOXICKÁ STRÁNKA BÁDATEĽ ŠÍRI HOAXY AKO NA BEŽIACOM PÁSE

Sociálnymi sieťami sa vo veľkom šíri dezinterpretácia staršieho rozhodnutia Ústavného súdu z decembra minulého roka. Upozornili ste nás na to v správach. Jedným zo šíriteľov je aj toxická stránka Bádateľ, ktorá šíri bludy už dlhodobo.

Zdroj: https://www.badatel.net/ustavny-sud-definitivne-zrusil-ruska-karanteny-covid-pasy-aj-rezim-op-otp/

ÚSTAVNÝ SÚD A OCHRANA VEREJNÉHO ZDRAVIA

Ústavný súd SR kladie na ochranu verejného zdravia osobitný dôraz. Jednoznačne to vyplýva z jeho rozhodovacej činnosti v súvislosti s pandémiou, kedy rozhodol o ústavnosti núdzového stavu alebo ústavnosti vydávania vyhlášok Úradom verejného zdravotníctva.

Ústavný súd vo svojom rozhodnutí (sp. zn. PL. ÚS 4/2021) označil za protiústavné iba špecifické časti zákona o ochrane verejného zdravia, najmä o protiústavnosti štátnej karantény (nie domácej). Niektoré z chýb, ktoré vytkol Ústavný súd, boli už napravené novelou zákona.

Citujeme z úvodu rozhodnutia súdu:

„Nebezpečné prenosné ochorenia ohrozujú zdravie populácie ako celku. Pri nebezpečných prenosných ochoreniach ide o život a zdravie ohrozujúci stav, ktorý je schopný zanechať vážne trvalé následky na jednotlivcoch či skupinách ľudí, nekontrolovateľne sa šíriť v populácii. Je v súlade s pozitívnym záväzkom štátu vyplývajúcim z čl. 40 ústavy chrániť z pozície štátu pred týmto stavom celú spoločnosť.
Zdravie a jeho ochrana je na jednej strane vecou každého jednotlivca, na druhej strane však verejné zdravie je vecou spoločnosti týkajúcou sa každého jej člena. Niet preto pochýb o potrebe a prospešnosti zákonom upravovať opatrenia a ukladať povinnosti na predchádzanie vzniku a šírenia prenosných ochorení.“

Nie, Ústavný súd v rozhodnutí nikde nepíše o konci rúšok, respirátorov, covid pasov a podobne. Rúška, karantény, covid pasy aj režim OTP/OP zostávajú v platnosti a žiadna senzácia ani mimoriadna právna kľučka sa nekoná. Ústavný súd tieto veci svojim rozhodnutím nijakým spôsobom „nezrušil“.

Na hoax reagovala aj samotná predkladateľka sťažnosti na Ústavný súd SR Verejná ochrankyňa práv

https://www.facebook.com/319369808156312/posts/4920784348014812/

MÉDIA NEMLČALI

Zo šírených naratívov vyplývalo, že „mainstreamové“ médiá o údajnom zrušení všetkých opatrení na Silvestra mlčali a všade bolo okolo tejto senzačnej správe „ticho“.

Nie, ani tajné sprisahanie slovenských médií sa nekoná.

Už 8. decembra 2021 o tomto rozhodnutí Ústavného súdu informovali štandardné médiá, pričom tieto správy nevzbudili výrazný rozruch:

https://www.teraz.sk/slovensko/us-casti-zakona-o-ochrane-verejneho/596346-clanok.html

https://slovensko.hnonline.sk/15791633-statna-karantena-bola-protiustavna-ustavny-sud-zrusil-pravomoc-uradov-nariadovat-izolaciu-mimo-domova

https://dennikn.sk/minuta/2641579/

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/610199-ustavny-sud-okresal-moc-hygienikov-pri-karantene-nemoze-byt-svojvolna/

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *