V KOŠICIACH SA ZNÍŽIL POČET UKRAJINSKÝCH UTEČENCOV 📉🇺🇦 Vo štvrtok popoludní sa v priestoroch košického magistrátu konal Krízový…

V KOŠICIACH SA ZNÍŽIL POČET UKRAJINSKÝCH UTEČENCOV 📉🇺🇦

Vo štvrtok popoludní sa v priestoroch košického magistrátu konal Krízový štáb mesta Košice, na ktorý boli prizvaní aj zástupcovia mestských podnikov a starostovia mestských častí.

☝️ Splnomocnenec mesta Košice pre humanitárnu pomoc utečencom z Ukrajiny Roman Dohovič vyslovil presvedčenie, že prvú utečeneckú vlnu máme za sebou, čo dokumentujú aj postupne klesajúce čísla príchodu ľudí z Ukrajiny. Potešilo ho, že sa zlepšila komunikácia s okresným úradom a ďalšími štátnymi inštitúciami. Keďže na západnej Ukrajine momentálne čakajú milióny ľudí na to, ako sa vyvinie situácia, nevylúčil ani ďalšiu vlnu utečencov.

👉 V súčasnosti k nám prichádzajú najmä ľudia z východu Ukrajiny. V Košiciach už požiadalo o dočasné útočisko takmer 3000 ľudí, ktorí tu chcú prečkať túto situáciu. Počas uplynulého týždňa boli dni, keď sa v priestoroch ČH vystriedalo 2500 ľudí, momentálne sa ich počet ustálil na zhruba 500 ľudí denne.

✍️ Registrácia dočasného útočiska na Triede SNP 35 v Košiciach bude aj naďalej prebiehať v pondelok až nedeľu od 7.00 do 19.00 hod. Toto pracovisko je určené len pre tehotné ženy, rodiny s deťmi, kde aspoň jedno dieťa má do 6 rokov, seniorov nad 65 rokov a iné zraniteľné osoby. 🤰👧👦 Pre ostatných bude zabezpečená preprava do veľkokapacitných centier v Michalovciach alebo Humennom.

ℹ️ Pre viac informácií čítajte tlačovú správu mesta: https://www.vskratke.sk/v-kosiciach-sa-znizil-pocet-ukrajinskych-utecencov/

Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *