V PRASACEJ KAUZE SÚ ĎALŠIE VÁŽNE NEZROVNALOSTI, BIZNIS ŠTÁTNEHO TAJOMNÍKA JE LEN KVAPKOU V MORI ☝️ Ministra pôdohospodárstva Vl…

V PRASACEJ KAUZE SÚ ĎALŠIE VÁŽNE NEZROVNALOSTI, BIZNIS ŠTÁTNEHO TAJOMNÍKA JE LEN KVAPKOU V MORI

☝️ Ministra pôdohospodárstva Vlčana sme listom požiadali objasniť sériu vážnych nezrovnalostí a systémové zlyhanie v kauze dotácií na ošípané. Nejde totiž len o pochybný príspevok pre bývalú firmu štátneho tajomníka Milana Kyseľa vo výške 27-tisíc za 6 svíň.

‼️ Prečo o vyplnení dotazníka nevedeli všetci chovatelia ošípaných? Prečo chýbal na webe ministerstva? Prečo bolo na vyplnenie iba 10 dní? Aké boli celkové náklady? Prečo dodatok ku kontraktu medzi ministerstvom a NPPC za takmer 30 miliónov zverejnili až koncom novembra?

👉 To je len časť otázok, s ktorými sme sa listom obrátili na ministra Samuela Vlčana a žiadame urýchlené odpovede.

Podpredseda KDH Marián Čaučík:
❓ ,,Ako je možné, že minister v kauze ešte stále nedal odpovede na kľúčové otázky? Čaká, že si to verejnosť nevšimne a kauza vyšumí ako mnohé iné?

👉 Opakovane žiadame bezodkladne vyvodiť zodpovednosť a dôsledne dotiahnuť prešetrenie kauzy do konca. Odstúpenie štátneho tajomníka nestačí a ako sa potvrdzuje, kauza naozaj nie je iba o ňom. Tento chorý systém, ktorý z občanov absurdne urobil iba štatistov zvláštneho prideľovania štátnych, teda aj ich peňazí, sa už nesmie opakovať.“

👉👉 Celé stanovisko KDH aj so všetkými otázkami pre ministra je TU:
✅👉☝️‼️/kdh.sk/v-kauze-osipanych-su-dalsie-vazne-nezrovnalosti-kdh-pise-vlcanovi/

Autor správy, foto a správu publikoval KDH on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *