VČELY SÚ SÚČASŤOU ĽUDSKÉHO ŽIVOTA 🐝 Ide o jediný hmyz, ktorý produkuje potravu vhodnú pre ľudstvo – vzácny med. Súčasne sú význ…

VČELY SÚ SÚČASŤOU ĽUDSKÉHO ŽIVOTA 🐝

Ide o jediný hmyz, ktorý produkuje potravu vhodnú pre ľudstvo – vzácny med. Súčasne sú významnými opeľovačmi. Bez včiel by príroda nemohla existovať. Sú síce malé, ale veľmi pracovité. Lietajú rýchlosťou 29 kilometrov za hodinu. Jedna včela vyprodukuje za svoj život, ktorý trvá len šesť týždňov, približne deväť gramov medu.

Základný materiál pre získanie medu tvorí hlavne nektár z kvetov a medovica. Tieto sladké šťavy včielky zbierajú, obohatia ich látkami z vlastného tela a následne uskladnia v plástoch. Med je zdravý a podporuje imunitu. Obsahuje vitamíny, minerálne látky, stopové prvky či enzýmy, ako aj ďalšie látky.

🐝 Ak sa o všetkom čo súvisí so včelami a medom chcete dozvedieť viac, navštívte XIII. Celonárodnú včelársku výstavu. Uskutoční sa už túto sobotu, 17. septembra 2022, v priestoroch banskobystrickej SOŠ Pod Bánošom 80.

Už od 8:00 hod. na milovníkov včiel, prírody a včelárov čaká pestrý program, spojený s odbornými prednáškami. Počas nich sa dozviete odpovede na najčastejšie otázky o včelárstve.

Súčasťou programu budú aj praktické ukážky či predaj včelárskych potrieb a produktov. Navštíviť budete môcť aj apidomček.

Nenechajte si ujsť jedinečnú včelársku výstavu, na ktorej vám odkryjú tajomstvá zo života včiel. 🐝

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.