VĎAKA EUROFONDOM SME ZÍSKALI PRÍSTROJE A VYBAVENIE PRE VOJENSKÉ ZDRAVOTNÍCTVO 🫡 ⛑️ V rámci Integrovaného regionálneho operačnéh…

VĎAKA EUROFONDOM SME ZÍSKALI PRÍSTROJE A VYBAVENIE PRE VOJENSKÉ ZDRAVOTNÍCTVO 🫡

⛑️ V rámci Integrovaného regionálneho operačného programu európskych štrukturálnych fondov sa nám podarilo získať príspevok vo výške 1 944 690 eur na nákup prístrojov a laboratórneho vybavenia pre Veliteľstvo vojenského zdravotníctva OS SR.

➡️ Začiatkom marca boli úspešne dodané prvé prístroje v hodnote takmer 1 mil. eur., ktoré budú využívané v čase vyhlásenia mimoriadnych situácií, ale aj pri každodennej činnosti našich vojenských zdravotníkov.

🩻 Pandémia COVID-19 nás upozornila na viaceré nedostatky a aj preto sme radi, že v prvej várke nového zdravotníckeho vybavenia sú laboratórne prístroje, ako monitory vitálnych funkcií so stanicami centrálneho monitoringu, prenosný RTG prístroj s príslušenstvom, dávkovače liekov a infúzií, fibrobronchoskop – mobilný flexibilný videobronchoskop s možnosťou odsávania z dýchacích ciest či videolaryngoskopy.

🏥 Dodané boli tiež lôžka na intenzívnu starostlivosť a figurína pre nácvik neodkladnej starostlivosti s príslušenstvom – pokročilý bezdrôtový simulátor neodkladnej starostlivosti, simulátor so spontánnym dýchaním a širokou škálou traumatických poranení.

#mosr #eurofondy #VojenskeZdravotnictvo #vybavenie

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *