VĎAKA TAXIKÁROVI🚖SENIORKA NEPOSLALA SVOJE ÚSPORY ,,BRATRANCOVI VINCOVI“ 🤦‍♂️ 👉Zneužitie dôvery rodinných vzťahov je silným nás…

VĎAKA TAXIKÁROVI🚖SENIORKA NEPOSLALA SVOJE ÚSPORY ,,BRATRANCOVI VINCOVI“ 🤦‍♂️

👉Zneužitie dôvery rodinných vzťahov je silným nástrojom páchateľov. Chamtivosť zlodejov nemá hraníc, čoho je dôkazom bezcitné okrádanie bezbranných seniorov, ktorí nemajú rovnaký prístup k informáciám ako mladšie generácie.
Včerajší pokus o podvod začal netradične…
👉84-ročnú ženu zo Senca kontaktoval neznámy muž, ktorý sa jej najprv opýtal, či pozná jeho hlas. Seniorka mala pocit, že v hlase muža spoznala jej bratranca Vinca. Ten jej uviedol, že potrebuje 15 000 € a zároveň jej povedal, aby išla vybrať do banky požadovanú sumu. Dôchodkyňa po výbere 5 000 € opäť kontaktoval ,,bratranec Vinco“, ktorý jej dal pokyn, aby sa na taxíku dostavila do nákupného centra na Vajnorskej ulici v Bratislave, kde si od nej prevezme uvedenú sumu peňazí. Podľa Vincových pokynov si seniorka objednala taxík a zo Senca cestovala až do nákupného centra v Bratislave. Následne po príchode na parkovisko sa taxikár z dôvodu obavy o seniorku rozhodol sprevádzať dôchodkyňu až do vnútorných priestorov centra. To zrejme odradilo páchateľa od osobného stretnutia so seniorkou. Neznámy páchateľ ju následne kontaktoval, aby vybrala ďalších 10 000 € a poslala taxikára preč. 84-ročná Soňa odmietla poslúchnuť jeho požiadavky a ukončila komunikáciu s neznámym mužom. Vďaka taxikárovi a jeho príkladnej reakcii 84-ročná seniorka neodovzdala žiadne peniaze falošnému bratrancovi Vincovi.
👉V súvislosti s uvedeným prípadom začal poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Senci trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu v štádiu pokusu.
➡️Opäť Vás vyzývame, aby ste upozornili svojich starších príbuzných na podvodné konania, ktoré môžu na nich skúšať neznáme osoby. Povedzte im o nástrahách a spôsoboch konania, ktoré sa pravidelne opakujú, aby sa nestali aj Vaši blízki obeťou trestného činu.
👉

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.