VENUJME MINÚTU TICHA OBETIAM DOPRAVNÝCH NEHÔD Tretia novembrová nedeľa patrí spomienke na obete dopravných nehôd. Pripomína ná…

VENUJME MINÚTU TICHA OBETIAM DOPRAVNÝCH NEHÔD

Tretia novembrová nedeľa patrí spomienke na obete dopravných nehôd. Pripomína nám, že sa život môže v stotine sekundy zmeniť, že chvíľa nepozornosti si môže vypýtať tú najvyššiu daň.

Aj keď počty dopravných nehôd a ich obetí už roky klesajú, stále sa môžeme spoločne podieľať na tom, aby sme sa zlepšovali. Mnohým z týchto tragédií sa dalo predísť.

Kontroly používania bezpečnostných pásov, meranie rýchlosti či dodržiavania dopravných značení mnohí vodiči častokrát vnímajú len ako nástroj na napĺňanie štátnej kasy. Často si neuvedomujú, že prevencia je mimoriadne dôležitá a spôsobí im menej bolesti a stresu ako následky dopravnej nehody.

Dopravní policajti sú vždy prítomní na miestach ťažkých nehôd. Spolu s hasičmi vidia dôsledky nepripútania sa a radostný pohľad to veru nie je.

Bol by som rád, ak by verejnosť nevnímala tento deň iba ako pietnu spomienku pozostalých. Týka sa nás všetkých. Motoristov, nemotoristov, spolujazdcov, či našich detí. Dávajte si na cestách a aj mimo nich pozor.

Dáta:
https://www.minv.sk/swift_data/source/policia/dopravna_policia/statistika_dn/vyvoj%20DN%20a%20nasledkov%20od%20roku%201966%20do%202020.pdf

Autor správy, foto a správu publikoval Roman Mikulec – minister vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *