Veronika Remišová 🚲 Cyklodoprava je jednou zo šancí, ktorú Slovensko doteraz nedokázalo naplno využiť. Robím všetko preto, aby t…

Veronika Remišová
🚲 Cyklodoprava je jednou zo šancí, ktorú Slovensko doteraz nedokázalo naplno využiť. Robím všetko preto, aby táto šanca nezostala premárnená.

Sama som vášnivá cyklistka – či už v meste, alebo na horách – a veľmi dobre viem, akým problémom cyklisti, ale aj ostatní účastníci cestnej premávky, čelia.

Ak chceme, aby ľudia viac využívali bicykel nielen v rámci športovania a zábavy, ale ako zmysluplnú alternatívu na cestu do práce či do školy, musia sa cítiť v prvom rade bezpečne. Bezpečnosť cyklistov, chodcov i vodičov je základ!

Žiaľ, ročne zahynú na našich cestách dve desiatky cyklistov. Vlani Slovensko šokovala smrť 24-ročného deaflympionika Adriána Babiča, ktorého život vyhasol práve počas tréningu po zrážke s autom.

Preto potrebujeme moderné a bezpečné cyklotrasy – v mestách aj mimo nich. Na nové cyklocesty sme vyčlenili vyše 21 miliónov € a ďalších 10 miliónov eur € pre samostatný projekt cyklotrás v Národnom parku Poloniny.

Rozvoj cyklodopravy má pre Slovensko veľký prínos. Pomáha nakopnúť cestovný ruch v regiónoch aj tvorbu nových, kvalitnejších pracovných miest. Je to ekologický spôsob dopravy, ktorý šetrí životné prostredie a prispieva k čistejšiemu ovzdušiu. V podpore cyklodopravy budeme pokračovať, lebo to má zmysel.

Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *