VLÁDA SCHVÁLILA DOHODU O OBRANNEJ SPOLUPRÁCI S USA, VĎAKA PATRÍ AJ NAŠIM PREDCHODCOM Ďakujem kolegom z vlády za zodpovedné ro…

VLÁDA SCHVÁLILA DOHODU O OBRANNEJ SPOLUPRÁCI S USA, VĎAKA PATRÍ AJ NAŠIM PREDCHODCOM

Ďakujem kolegom z vlády za zodpovedné rozhodnutie, ktoré je ďalším krokom k posilneniu našej bezpečnosti, obzvlášť tímu Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR na čele s Ivan Korčok. USA sú najsilnejším spojencom v NATO, s ktorým sme potrebovali špecifikovať možnosti spolupráce tak, ako to má vyriešených ďalších 23 členských krajín NATO.

➡️ Moje úprimné poďakovanie však patrí aj minulým vládam na čele s Robertom Ficom a potom aj Petrom Pellegrinim, ktorí odštartovali a ďalej realizovali rokovania s americkou stranou. Nemôžem obísť ani vtedajšieho veľvyslanca SR v USA, aktuálne poslanca NR SR za stranu Hlas Petra Kmeca, ktorý bol spolutvorcom myšlienky podpisu tejto dôležitej dohody. Ďakujem, že ste vnímali opodstatnenie tejto dohody už pred rokmi, plne sa s tým stotožňujeme.

✅ Dohoda prinesie rámec spolupráce, ktorá už roky prebieha, no nateraz nebola právne uchopená. Okrem toho napríklad výrazné investície do obrannej infraštruktúry, ktorá ostane majetkom SR. Opakujem, že dohoda zároveň NEUMOŽŇUJE budovanie amerických vojenských základní na Slovensku, odovzdanie majetku Slovenskej republiky do rúk USA, alebo nebodaj uskladnenie jadrových zbraní na Slovensku (to by mali odborníci ako Žilinka či Chmelár vedieť, že toto má SR ošetrené inou zmluvou – NPT t.j. Zmluva o nešírení jadrových zbraní).

Nedajte sa oklamať! Dobrým príkladom je pani “odborníčka” z krajského súdu, ktorá už dva týždne porovnáva v médiách slovenskú dohodu s českou, tvrdil, že tá česká je vraj výhodnejšia, pričom Česi takúto dohodu zatiaľ nemajú🤦🏻‍♂️😁

Diskusia je dôležitá. No odborná, nie emotívna, klamlivá a taká, ktorá je zámerne vytrhávaná z kontextu alebo nebodaj, ako to vidíme, vyslovene strašiaca ľudí nepravdami. My sme pripravení naďalej diskutovať a pravdivo a komplexne vysvetľovať.

Nasleduje na základe poverenia od pani prezidentky podpis zmluvy, následne schválenie v NRSR a na záver podpis prezidentky SR. Až potom budem zmluva platná.

Autor správy, foto a správu publikoval Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *