VLÁDA ZNEMOŽŇUJE MALÝM OBCIAM DO 2000 OBYVATEĽOV ČERPAŤ EUROFONDY ČI PROSTRIEDKY Z ENVIROFONDU 👉 Nezmyselné a nesplniteľné podm…

VLÁDA ZNEMOŽŇUJE MALÝM OBCIAM DO 2000 OBYVATEĽOV ČERPAŤ EUROFONDY ČI PROSTRIEDKY Z ENVIROFONDU

👉 Nezmyselné a nesplniteľné podmienky im bránia s využitím dotácií zatepľovať verejné budovy, stavať vodovody, kanalizácie či opravovať poľné prístupové cesty.

✅ Apelujeme na vládu, aby týmto obciam uľahčila čerpanie dotácií.

☝️ Ak chce menšia obec financie z Envirofondu na výstavbu a rekonštrukciu vodovodov, kanalizácií či čističiek odpadových vôd, môže o ne žiadať, ak je hodnota dotácie minimálne 501-tisíc eur. Keďže obce nepotrebujú takú veľkú investíciu, paradoxne NEDOSTANÚ NIČ a z možnosti čerpať dotácie sú automaticky vyradené.

➡️ Podpredseda KDH Igor Janckulík:

❗“Práve menšie obce, ktoré dnes nemajú na splnenie polmiliónovej dotačnej hranice, často potrebujú pomoc najviac. Vláda ich však nezmyselne odstrihla od možnosti čerpať dotácie.“

🇪🇺 🇸🇰 Rovnaký problém majú menšie obce aj pri žiadaní eurofondov na zvýšenie energetickej účinnosti verejných budov (zatepľovanie), ako sú napríklad malé kultúrne domy, malé obecné úrady, knižnice a podobne.

☝️ Tu je podmienkou minimálna dotačná výška 201-tisíc eur, ktorá je však vo väčšine prípadov vysoká a hrozí tak navádzanie na skryté predražovanie projektov.

👉👉 Prečítajte si celé stanovisko KDH tu: kdh.sk/vlada-odstrihla-male-obce-od-dotacii-podmienky-cerpania-musi-zmenit/

Autor správy, foto a správu publikoval KDH on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.