VOJENSKÁ AKADÉMIA POSKYTUJE JEDINEČNÉ MOŽNOSTI ŠTÚDIA 🎓 V rámci projektu ERASMUS+ sa kadeti Akadémie ozbrojených síl gen. M. R….

VOJENSKÁ AKADÉMIA POSKYTUJE JEDINEČNÉ MOŽNOSTI ŠTÚDIA 🎓

V rámci projektu ERASMUS+ sa kadeti Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika zúčastnili na výcviku Cadet Leadership Development Training na Cypre.

🫡 Tréning absolvovali študenti z 11 krajín, pričom jeho cieľom bolo zlepšenie líderských schopností. Zameraný bol na rýchlu adaptáciu pri zmene plánovanej činnosti, ako aj rozhodovacie, komunikačné a organizačné schopnosti.

➡️ Kadeti si po vydaní úloh museli naplánovať trasu pochodu na mape, vydať rozkaz pre presun, vykonať topografickú orientáciu v mieste nasadenia, rozmiestniť podriadené čaty v teréne a informovať nadriadeného veliteľa o nasadení a úlohách jednotky.

🪖 Výcvik sa odvíjal vo veľmi rýchlom tempe s častou zmenou priestoru a situácie. Jeho zámerom bolo donútiť kadetov k prijímaniu rozhodnutí pod časovým tlakom a s nedostatkom informácií a tým vylepšovať ich rozhodovacie a líderské schopnosti.

✅ Aj tento kurz potvrdil, že medzinárodná spolupráca v rámci ozbrojených síl je nevyhnutná, s čím je spojená jazyková pripravenosť, akceptovanie rôznych štýlov vedenia a riadenia, ako aj národných zvyklostí.

#ossr #aos #vojak #kadet #vycvik #erazmus #cyprus

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *