VYBÁDALI SME STUDNICU BLUDOV

VYBÁDALI SME STUDNICU BLUDOV

ÚSTAVNÝ SÚD NEZRUŠIL RÚŠKA, COVID PASY ANI REŽIM OTP A OP: TOXICKÁ STRÁNKA BÁDATEĽ ŠÍRI HOAXY AKO NA BEŽIACOM PÁSE

Sociálnymi sieťami sa vo veľkom šíri dezinterpretácia staršieho rozhodnutia Ústavného súdu z decembra minulého roka. Upozornili ste nás na to v správach. Jedným zo šíriteľov je aj toxická stránka Bádateľ, ktorá šíri bludy už dlhodobo.

Zdroj: https://www.badatel.net/ustavny-sud-definitivne-zrusil-ruska-karanteny-covid-pasy-aj-rezim-op-otp/

ÚSTAVNÝ SÚD A OCHRANA VEREJNÉHO ZDRAVIA

Ústavný súd SR kladie na ochranu verejného zdravia osobitný dôraz. Jednoznačne to vyplýva z jeho rozhodovacej činnosti v súvislosti s pandémiou, kedy rozhodol o ústavnosti núdzového stavu alebo ústavnosti vydávania vyhlášok Úradom verejného zdravotníctva.

Ústavný súd vo svojom rozhodnutí (sp. zn. PL. ÚS 4/2021) označil za protiústavné iba špecifické časti zákona o ochrane verejného zdravia, najmä o protiústavnosti štátnej karantény (nie domácej). Niektoré z chýb, ktoré vytkol Ústavný súd, boli už napravené novelou zákona.

Citujeme z úvodu rozhodnutia súdu:

„Nebezpečné prenosné ochorenia ohrozujú zdravie populácie ako celku. Pri nebezpečných prenosných ochoreniach ide o život a zdravie ohrozujúci stav, ktorý je schopný zanechať vážne trvalé následky na jednotlivcoch či skupinách ľudí, nekontrolovateľne sa šíriť v populácii. Je v súlade s pozitívnym záväzkom štátu vyplývajúcim z čl. 40 ústavy chrániť z pozície štátu pred týmto stavom celú spoločnosť.
Zdravie a jeho ochrana je na jednej strane vecou každého jednotlivca, na druhej strane však verejné zdravie je vecou spoločnosti týkajúcou sa každého jej člena. Niet preto pochýb o potrebe a prospešnosti zákonom upravovať opatrenia a ukladať povinnosti na predchádzanie vzniku a šírenia prenosných ochorení.“

Nie, Ústavný súd v rozhodnutí nikde nepíše o konci rúšok, respirátorov, covid pasov a podobne. Rúška, karantény, covid pasy aj režim OTP/OP zostávajú v platnosti a žiadna senzácia ani mimoriadna právna kľučka sa nekoná. Ústavný súd tieto veci svojim rozhodnutím nijakým spôsobom „nezrušil“.

MÉDIA NEMLČALI

Zo šírených naratívov vyplývalo, že „mainstreamové“ médiá o údajnom zrušení všetkých opatrení na Silvestra mlčali a všade bolo okolo tejto senzačnej správe „ticho“.

Nie, ani tajné sprisahanie slovenských médií sa nekoná.

Už 8. decembra 2021 o tomto rozhodnutí Ústavného súdu informovali štandardné médiá, pričom tieto správy nevzbudili výrazný rozruch:

https://www.teraz.sk/slovensko/us-casti-zakona-o-ochrane-verejneho/596346-clanok.html

https://slovensko.hnonline.sk/15791633-statna-karantena-bola-protiustavna-ustavny-sud-zrusil-pravomoc-uradov-nariadovat-izolaciu-mimo-domova

https://dennikn.sk/minuta/2641579/

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/610199-ustavny-sud-okresal-moc-hygienikov-pri-karantene-nemoze-byt-svojvolna/

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *