VYŠE 95 PERCENT KOŠIČANOV POZITÍVNYCH NA COVID-19 😷🦠 NIE JE OČKOVANÝCH Informácie o vývoji epidemiologickej situácie v súvislo…

VYŠE 95 PERCENT KOŠIČANOV POZITÍVNYCH NA COVID-19 😷🦠 NIE JE OČKOVANÝCH

Informácie o vývoji epidemiologickej situácie v súvislosti s výskytom ochorenia Covid-19 boli hlavným bodom dnešného rokovania Krízového štábu mesta Košice. ☝️ Počas uplynulého týždňa pribudlo na území košického regiónu každý deň priemerne 678 pozitívne testovaných. Mládež do 18 rokov z toho tvorí až 21 percent prípadov.

Riaditeľka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) zdôraznila, že máme o 40 percent horšie čísla ako na vrchole druhej vlny. 📈 Na vrchole druhej pandemickej vlny v januári tohto roka bolo všetkých pozitívne testovaných Košičanov až o 40 percent menej. V súčasnosti zaznamenávajú košickí hygienici najčastejšie šírenie nového koronavírusu 👉 v rodinách, pracovných kolektívoch a školách.

💉 Riaditeľka RÚVZ informovala aj o aktuálnych číslach zaočkovanosti v našom meste. Košice majú percentuálne najviac nezaočkovaných spomedzi všetkých krajských miest. Celková zaočkovanosť v Košiciach dosahovala ku koncu minulého týždňa 47,1 percenta osôb a v okrese Košice-okolie to bolo 38,1 percenta. Podobne neuspokojivo je na tom metropola východu aj v zaočkovanosti osôb nad 50 rokov, ktorých je v Košiciach zaočkovaných 63,9 percenta osôb a v okolí len 61,2 percenta osôb. Ak by sme chceli dosiahnuť žolíka, 🃏 potrebovali by sme zaočkovať ešte 996 osôb nad 50 rokov v meste a 1490 v okolí.

🎄 Na Krízovom štábe mesta sa diskutovalo aj ohľadom organizácie Vianočných trhov. Definitíva bude jasná až po tom, keď vláda v priebehu tohto týždňa prijme avizované opatrenia zamerané na zníženie šírenia nového koronavírusu.

👉 Viac informácií nájdete v tlačovej správe mesta: https://www.kosice.sk/clanok/vyse-95-percent-kosicanov-pozitivnych-na-covid-19-nie-je-ockovanych

Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *