Vždy, keď je to možné, tak vystrojujeme do mesta aj cyklo hliadky. ⬇️⬇️⬇️ 👉 Cyklo hliadky majú bližšie k ľuďom, všimnú si vec…

Vždy, keď je to možné, tak vystrojujeme do mesta aj cyklo hliadky. ⬇️⬇️⬇️
👉 Cyklo hliadky majú bližšie k ľuďom, všimnú si veci, ktoré hliadka z auta nevidí a pomáhajú budovať väčší pocit bezpečia. Hliadky 👮‍♀️👮 na dvoch kolesách môžete vidieť napríklad na bratislavskej hrádzi, ale aj v lužných lesoch alebo vo vnútroblokoch, kde sa dokážu dostať jednoduchšie a nepozorovanejšie ako ich kolegovia na aute.
👉 Často sa venujú úlohám, ktoré súvisia s dodržiavaním zákona o ochrane životného prostredia a súvisiacich VZN. Dbajú aj na dodržiavanie pravidiel bezpečnosti a plynulosti premávky na vyznačených cyklocestách, kde upozorňujú chodcov a chodkyne, aby nepoužívali cyklochodníky a naopak cyklistov a cyklistky aby nejazdili po chodníkoch pre peších.
👉 Našim cieľom je, aby ste videli cyklo hliadky čo najčastejšie. No nie vždy to tak môže byť. V prvom rade musíme zabezpečiť, aby mohli mestské policajtky a policajti zasahovať v naliehavých situáciách, kedy nie je čas na presúvanie sa vlastnými silami. Aj preto sú našou prioritou motohliadky 🚓, ktoré to dokážu. S rastúcim počtom kolegov v teréne môžeme vysielať do ulíc čoraz viac cyklo a aj peších hliadok.

Autor správy, foto a správu publikoval Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.