ZÁLOHUJETE PLASTOVÉ FĽAŠE A PLECHOVKY OD NÁPOJOV? Na Slovensku sa ročne predá približne miliarda plastových fliaš. Mnohé z nic…

ZÁLOHUJETE PLASTOVÉ FĽAŠE A PLECHOVKY OD NÁPOJOV?

Na Slovensku sa ročne predá približne miliarda plastových fliaš. Mnohé z nich žiaľ neskončili v kontajneroch, ale voľne pohodené v prírode. Od januára sú zálohované nápojové obaly, najmä PET fľaše a plechovky z nápojov. Snahou je znížiť tvorbu nelegálnych skládok, znečisťovanie životného prostredia, ale aj zvýšenie miery recyklácie.

♻️Zálohované sú plastové fľaše a plechovky z nápojov, ako sú minerálne vody, sladené nápoje, ovocné šťavy, limonády, ľadové čaje a kávy (bez obsahu mlieka), energetické nápoje, pivo, víno či miešané alkoholické nápoje ako radlery.

❌Nezálohujú sa obaly z: mlieka, nápojov s obsahom mlieka, sirupov a alkoholických nápojov s obsahom alkoholu viac ako 15 %.

Do júna tohto roka sa vzhľadom na prechodné obdobie môžete i naďalej stretnúť s nezálohovanými obalmi. Je potrebné ich vytriediť ako komunálny odpad do príslušnej zbernej nádoby, teda buď na plasty alebo na kovy.

Aké máte doterajšie skúsenosti so zálohovaním?

Foto zdroj: slovenskozalohuje.sk

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *