🇸🇰 VÍTAME PETÍCIU ZA VIAC VOLEBNÝCH OBVODOV A NAVRHUJEME SPOJIŤ JU S KOMUNÁLNYMI VOĽBAMI ✅ KDH dlhodobo žiada namiesto jedného …

🇸🇰 VÍTAME PETÍCIU ZA VIAC VOLEBNÝCH OBVODOV A NAVRHUJEME SPOJIŤ JU S KOMUNÁLNYMI VOĽBAMI

✅ KDH dlhodobo žiada namiesto jedného zriadiť 8 volebných obvodov pre voľby do NR SR. Preto vítame petíciu za viac obvodov, s ktorou prišlo Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) po tom, ako sme minulý týždeň vyzvali vládu zmeniť v prospech 8 obvodov volebný zákon.

☝️ Aby však bola petícia naozaj účinná, vyzývame na podporu ďalšie subjekty a navrhujeme SPOJIŤ ZBER PODPISOV s blížiacimi sa komunálnymi a regionálnymi voľbami.

👉 Pre čo najväčší úspech petície je podľa nás dôležité, aby ju podporila aj Únia miest Slovenska (ÚMS).

Predseda KDH Milan Majerský:

➡ „Na konci dňa bude dôležitý výsledok. Ukážme, že sa pre dobro občanov vieme spojiť a nájsť takú cestu, ktorá zlepší život ľuďom v každom kúte našej krajiny.

➡ KDH tému viacerých obvodov presadzuje už viac ako dvadsať rokov, ale pre ľudí nebude dôležité, kto tému priniesol, ale či sa zmena konečne podarila a život sa zlepšil. V KDH preto pre zmenu zákona v prospech viacerých volebných obvodov aktívne hľadáme podporu.“

PREČO CHCEME 8 VOLEBNÝCH OBVODOV?

☝️ 1. Ľudia majú mať možnosť spravodlivo zvoliť si svojho poslanca – teda zo svojho regiónu. Politici tak budú mať s ľuďmi osobnejší vzťah aj väčšiu zodpovednosť. Slovensko totiž nie je iba Bratislava, ktorú dnes v NR SR zastupuje takmer 1/3 poslancov. Sú to všetky regióny, ktorú musia mať v národnom parlamente proporčné zastúpenie.

☝️ 2. Oligarchovia nesmú riadiť politiku. Dnes im často stačí postrážiť celonárodnú kandidátku, pri 8 obvodoch to nebude také ľahké.

👉 Volebný zákon ešte z čias Vladimíra Mečiara už absolútne nezodpovedá realite.

POMOC AJ PRE SAMOSPRÁVY

☝️ Regionálne férové zastúpenie v NR SR dá aj samosprávam skutočnú možnosť presadiť svoje podnety. Dnes sme, žiaľ, svedkami toho, že regióny sú vládou neraz obchádzané, a to aj pri vážnych rozhodnutiach, ktoré sa ich bytostne týkajú.

☝️ Pritom to vždy boli, sú a budú práve samosprávy, na pleciach ktorých výrazne leží priama pomoc ľuďom – tak, ako to dokázali pri pandémii, ktorú by štát bez nich nezvládol.

✅ Je namieste požadovať, aby na týchto ľudí zdola boli vládou prenesené nielen povinnosti, ale aj adekvátne možnosti a právomoci. Tu môže nové zastúpenie NR SR cez viac obvodov zohrať významnú úlohu.

#8obvodov #najblizsiepriLudoch

Autor správy, foto a správu publikoval KDH on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *