🍷 Príďte aj vy osláviť mladé víno na Festival mladého vína! Na čo sa môžete tešiť? Okrem lokálneho vína si užijete príjemný hud…

🍷 Príďte aj vy osláviť mladé víno na Festival mladého vína!

Na čo sa môžete tešiť? Okrem lokálneho vína si užijete príjemný hudobný program, prednášky o víne, jedinečnú atmosféru a môžete sa tešiť aj na stánky s lokšami, kačkou či inými tradičnými pochutinami. Vychutnajte si tento tradíciami pretkaný festival a strávte s nami príjemný jesenný víkend v historickom centre mesta na nádvoriach Primaciálneho paláca.

🍇 Piatok – 12. november
👉 14:00 – začiatok festivalu
👉 16:00 – 16:30 – požehnanie mladých vín v Kaplnke sv. Ladislava arcibiskupom Stanislavom Zvolenským
👉 16:30 – 17:00 slávnostné zahájenie festivalu primátorom mesta Matúšom Vallom za účasti vinárov Račianskeho vinohradníckeho spolku a ďalších hostí
👉 17:00 – 18:00 koncert Juraja Baču
👉 22:00 – záver

🍇 Sobota – 13. november
👉 12:00 – otvorenie druhého dňa festivalu
👉 17:30 – 18:30 – koncert Fidlikanti
👉 19:00 – 20:00 – koncert Zuzany Mikulcovej
👉 22:00 – záver

📜 Oslavovanie a ochutnávanie mladého vína na sviatok sv. Martina má hlboké korene v histórii. Už od čias Jozefa II. sa prezentovalo víno z úrody daného roka, ktoré následne požehnával cirkevný hodnostár z arcibiskupského úradu. Keďže sme boli jedna monarchia, dodnes sú svätomartinské dni slávené v Rakúsku aj v Česku.

Mladé vína z Račiansky vinohradnícky spolok (napríklad Irsai Oliver, Muškát moravský, Müller Thurgau či Veltínske zelené ) budete môcť ochutnať ako prví, už v piatok a sobotu.

Tešíme sa na vás!

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *