­čĆÜ CH├üTRAJ├ÜCI KA┼áTIE─Ż COBURGOVCOV V JEL┼áAVE PREMEN├ŹME V─ÄAKA 1 MILI├ôNU EUR NA HISTORICK├ë A REMESELN├ë CENTRUM GEMERA ­čĆ░ ÔśŁ´ŞĆ Na pamia…

­čĆÜ CH├üTRAJ├ÜCI KA┼áTIE─Ż COBURGOVCOV V JEL┼áAVE PREMEN├ŹME V─ÄAKA 1 MILI├ôNU EUR NA HISTORICK├ë A REMESELN├ë CENTRUM GEMERA ­čĆ░

ÔśŁ´ŞĆ Na pamiatkach n├ím z├íle┼ż├ş!
Veronika Remišová
Na┼í├şm cie─żom nie je len pamiatky rekon┼ítruova┼ą, ale im aj vd├Żchnu┼ą nov├Ż ┼żivot. Preto podporujeme projekty, ktor├ę obnoven├ę pamiatky otvoria viac verejnosti, napr├şklad formou kult├║rnych ─Źi vzdel├ívac├şch aktiv├şt.

­čÄĘ Kreat├şvne a kult├║rne centrum v obnovenej ─Źasti ka┼ítie─ża Coburgovcov spoj├ş miestnych umelcov a remeseln├şkov ale aj marginalizovan├ę komunity. Z├írove┼ł vytvor├ş priestor pre osvetu so zameran├şm na zlep┼íenie kvality ┼żivotn├ęho prostredia, nako─żko mesto ohrozuje zne─Źistenie vzduchu. Samotn├í rekon┼ítrukcia, nevyhnutn├í pre vznik centra, zah┼Ľ┼ła obnovu po┼íkoden├Żch ─Źast├ş ka┼ítie─ża, najm├Ą dreven├Żch stre┼ín├Żch nosn├şkov, pivnice, ─Źi kanaliza─Źn├ęho syst├ęmu a ─Ćal┼íie.

­čĹë V─Ćaka Grantom EHP obnovia ─Źas┼ą v├Żznamnej pamiatky Gemera, ka┼ítie─ża Coburgovcov v Jel┼íave. S pomocou 1 mili├│na eur z grantov Eur├│pskeho hospod├írskeho priestoru (EHP), ktor├ę spravuje Ministerstvo invest├şci├ş, region├ílneho rozvoja a informatiz├ície SR.

Autor spr├ívy, foto a spr├ívu publikoval Za ─żud├ş on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *