👉Jednou z vecí, na ktoré sa tento rok teším, je rozbehnutie nášho prelomového projektu v rámci Plánu obnovy a odolnosti. Ministe…

👉Jednou z vecí, na ktoré sa tento rok teším, je rozbehnutie nášho prelomového projektu v rámci Plánu obnovy a odolnosti. Ministerstvo informatizácie doňho vlani pripravilo časť Digitálne Slovensko s rozpočtom 580 miliónov eur.

V rámci tejto časti pôjdu financie aj na rozvoj digitálnych zručností seniorov. Na Slovensku seniori zaostávajú v digitálnych zručnostiach a len polovica z nich využíva internet. Všetci občania však musia mať rovnaký prístup k službám štátu, ktoré budú čoraz viac v elektronickej podobe, k online vzdelávaniu, k tele medicíne, či elektronickému bankovníctvu.

Aj pandémia nás naučila, že v dnešnej digitálnej dobe nikto nesmie byť odrezaný od sveta, bez kontaktov so svojimi blízkymi, že nakúpiť a vybaviť sa dá väčšina vecí bezpečne z pohodlia domova.

V rámci nášho projektu umožníme 170 000 seniorom účasť na bezplatných certifikovaných IT školeniach, na ktorých sa naučia lepšie porozumieť online svetu, jeho výhodám aj nástrahám. Tieto školenia budú po celom Slovensku.

Absolventi kurzov tiež dostanú špeciálne upravené tablety s nainštalovanými užitočnými aplikáciami – napr. na sledovanie zdravia, komunikáciu so svojimi blízkymi, či sociálnou alebo zdravotnou poisťovňou, internet bankingom, prípadne inými službami na zjednodušenie ich života.

Do projektu sme zapojili viaceré organizácie, ako napríklad Jednotu dôchodcov na Slovensku a už teraz je jasné, že záujem seniorov o školenia je obrovský. Prvú pilotnú fázu školení spustíme už na jar tohto roku. Všetky detaily budú včas zverejnené na stránke www.mirri.gov.sk a v médiách. 👍

Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *