🔴 COVID automat: Bratislava bude červená Na Slovensku sa situácia s ochorením Covid-19 stále výrazne zhoršuje a Bratislava bude…

🔴 COVID automat: Bratislava bude červená

Na Slovensku sa situácia s ochorením Covid-19 stále výrazne zhoršuje a Bratislava bude od budúceho týždňa červená. Je to najhoršia možná farba pre naše mesto, v ktorej sa môžeme ocitnúť, keďže vďaka vysokej zaočkovanosti v kategórii 50+ sa nám farba semafora zlepšuje o dva stupne. Situácia je však vážna aj u nás a ak by sme si nemohli uplatniť tieto dva žolíky, boli by sme, ako väčšina slovenských miest, čierni.

ℹ Čo to pre Bratislavu znamená? K hromadnému zatváraniu prevádzok nepríde a v režime Kompletne zaočkovaní budú fungovať všetky prevádzky prakticky bezo zmeny. V režime OTP spravidla klesne ich kapacita na polovicu oproti oranžovej farbe a na hromadné podujatia v exteriéri bude pre OTP platiť maximálna kapacita 150 osôb. Režim Základ sa pre viaceré podujatia a prevádzky (fitness, bazény, ubytovanie) úplne ruší.

Prechod do červenej fázy sa teda dotkne najmä neočkovaných, ktorí už bez testu alebo bez potvrdenia o prekonaní Covid nebudú môcť ísť do reštaurácie, do posilňovne a pod. Novinkou bude aj to, že v interiéri už bude namiesto rúšok povinný respirátor.

👉 Prosíme vás naďalej o ostražitosť a venovanie dostatočnej pozornosti platným hygienickým opatreniam, aby sme nezvyšovali riziko prenosu nákazy. Chráňme svojím zodpovedným správaním seba, svojich blízkych a ochraňujme zároveň život vo svojom meste!

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *