­čľő´ŞĆ Alexandra Pivkov├í ­čôť Dnes sme v NR SR schv├ílili ve─żmi d├┤le┼żit├Ż z├íkon o opatreniach na ├║seku environment├ílnej z├í┼ąa┼że, ktor├Ż som…

­čľő´ŞĆ Alexandra Pivkov├í
­čôť Dnes sme v NR SR schv├ílili ve─żmi d├┤le┼żit├Ż z├íkon o opatreniach na ├║seku environment├ílnej z├í┼ąa┼że, ktor├Ż som spolupredkladala.

ÔÖ╗´ŞĆ Predmetn├Ż z├íkon reaguje na dlhodob├Ż a nedorie┼íen├Ż probl├ęm aplika─Źnej praxe, a t├Żm je zabezpe─Źenie refund├ície prostriedkov vynalo┼żen├Żch z verejn├Żch zdrojov na sanovanie nehnute─żnost├ş v s├║kromnom vlastn├şctve. V s├║─Źasn├Żch podmienkach sa pomerne ─Źasto st├íva, ┼że mnoh├ę b├Żval├ę priemyseln├ę podniky, na pozemkoch ktor├Żch sa nach├ídza environment├ílna z├í┼ąa┼ż, nemaj├║ p├┤vodcu environment├ílnej z├í┼ąa┼że, rovnako v pr├şpade t├Żchto z├í┼ąa┼ż├ş nie je ur─Źen├í povinn├í osoba. Z uveden├ęho d├┤vodu sa zodpovedn├Żm subjektom za stav a san├íciu environment├ílnej z├í┼ąa┼że st├íva ┼ít├ít prostredn├şctvom pr├şslu┼ín├ęho ministerstva.

Cie─żom schv├ílen├ęho n├ívrhu je vytvori┼ą efekt├şvny mechanizmus, ktor├Żm by bolo mo┼żn├ę zabezpe─Źi┼ą n├ívratnos┼ą finan─Źn├Żch prostriedkov, ktor├ę boli vynalo┼żen├ę na san├íciu environment├ílnej z├í┼ąa┼że. Za uveden├Żm ├║─Źelom bude ma┼ą pr├şslu┼ín├ę ministerstvo ako z├ílo┼żn├Ż verite─ż opr├ívnenie pri prvom prevode sanovanej nehnute─żnosti po┼żadova┼ą finan─Źn├║ n├íhradu spo─Ź├şvaj├║cu v rozdiele medzi trhovou cenou sanovanej nehnute─żnosti pred a po vykonan├ş san├ície.

Autor spr├ívy, foto a spr├ívu publikoval Za ─żud├ş on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *