🖤🧡 Novinky z kuchyne HC Košice 🖤🧡 Košičanov po zápasoch so Spišskou Novou Vsou, Michalovcami a Prešovom čaká ešte 5 zápasov na …

🖤🧡 Novinky z kuchyne HC Košice 🖤🧡

Košičanov po zápasoch so Spišskou Novou Vsou, Michalovcami a Prešovom čaká ešte 5 zápasov na ihriskách súperov, a to najmä kvôli zápasom skupinovej fázy Majstrovstiev Európy v hádzanej, ktoré sa odohrajú v košickej Steel aréne. Štátne autority povolili obsadenie 25% kapacity na zápasoch ME, a teda je tu reálny prísľub toho, že sa fanúšikovia hokeja už čoskoro vrátia na štadióny.

Miloslav Klíma, výkonný riaditeľ HC Košice: “Situácia sa aj v tejto sezone mení z minúty na minútu. V hre je veľa premenných a je veľmi ťažké predpovedať, ako sa bude sezóna vyvíjať. Ďalšia vlna COVIDu postihla viaceré kluby a my sa musíme prispôsobovať aktuálnej situácii. Náš postoj a kroky koordinujeme spolu s ostatnými klubmi v rámci APHK, kde apelujeme na relevantné inštitúcie a snažíme sa čo najskôr dostať k nejakým zárukám, hlavne však dlhodobo žiadame o možnosť mať divákov na štadiónoch. Čo najskôr by sme taktiež chceli obnoviť tréningový proces mládežníckych tímov.”

Čo sa týka športovej stránky, Oceliari zakončili rok 2 výhrami a v tom novom porazili Spišskú Novú Ves a Prešov, podľahli však Michalovciam Športový manažér klubu Gabriel Spilar už dávnejšie avizoval možné posilnenie kádra: “Radii by sme mali káder uzavretý do konca januára, ale keďže na trhu vo všeobecnosti nie je veľa hráčov, bude to boj. Po minulej COVID sezóne, kde bolo omnoho viac možností je tu sezóna, kde v Európe a Severnej Amerike vznikli nové kluby a stovky nových miest pre hráčov. Samozrejme, výhovorky bokom a my sa budeme snažiť čo najlepšie doplniť káder. Je možné, že sa výmeny a nákupy hráčov udejú aj v posledný prestupový deň 15. 2.”

O ďalších novinkách a aktualitách bude klub fanúšikov informovať prostredníctvom klubových komunikačných kanálov.

#hckosice #mysmehckosice #hckosiceofficial #keway #hcke

Autor správy, foto a správu publikoval HC Košice (oficiálna stránka) on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *