­čÜž RE┼ŻIM NA VONKAJ┼á├ŹCH HRANICIACH E├Ü ­č笭čç║

­čÜž RE┼ŻIM NA VONKAJ┼á├ŹCH HRANICIACH E├Ü ­č笭čç║

ZMENA RE┼ŻIMU NA VONKAJ┼á├ŹCH HRANICIACH

Ô×í Vonkaj┼í├şmi hranicami s├║ pozemn├ę hranice s Ukrajinou a lety z kraj├şn mimo schengensk├ęho priestoru.

Slovensk├í republika na svojich vonkaj┼í├şch hraniciach uplat┼łuje Odpor├║─Źanie Rady (E├Ü) 2020/912 z 30. j├║na 2020 o do─Źasnom obmedzen├ş ciest do E├Ü, ktor├ę nie s├║ nevyhnutn├ę a o mo┼żnom zru┼íen├ş tohto obmedzenia v platnom znen├ş. Zmenou tohto odpor├║─Źania schv├ílenou 10. novembra 2021 boli z pr├şlohy ─Ź. 1 tohto odpor├║─Źania (teda zoznamu kraj├şn, na ktor├ę sa toto odpor├║─Źanie nevz┼ąahuje) vypusten├ę Ukrajina a Singapur.

Od 10. novembra 2021 sa na vonkaj┼í├şch hraniciach Slovenskej republiky do─Źasne obmedzuj├║ cesty do Eur├│pskej ├║nie, ktor├ę nie s├║ nevyhnutn├ę pre ┼ít├ítnych pr├şslu┼ín├şkov Ukrajiny (ako aj ┼ít├ítnych pr├şslu┼ín├şkov ─Ćal┼í├şch tret├şch kraj├şn, ktor├ę nie s├║ v uveden├ę v pr├şlohe odpor├║─Źania Rady). Vstup cez vonkaj┼íiu hranicu bude aj na─Ćalej umo┼żnen├Ż napr. osob├ím so vz┼ąahom k osobe s pobytom na ├║zem├ş Slovenskej republiky alebo k ob─Źanovi Slovenskej republiky (man┼żel/ka, malolet├ę die┼ąa, rodi─Ź malolet├ęho die┼ąa┼ąa); osob├ím, ktor├ę maj├║ udelen├Ż platn├Ż pobyt na ├║zem├ş SR, osob├ím o─Źkovan├Żm vakc├şnami schv├ílen├Żmi Eur├│pskou liekovou agent├║rou alebo Svetovou zdravotn├şckou organiz├íciou; osob├ím, ktor├ę sp─║┼łaj├║ v┼íetky podmienky pre uplatnenie niektorej v├Żnimky z povinnej izol├ície po vstupe na na┼íe ├║zemie uvedenej v ┬ž 6, ┬ž 7 alebo ┬ž 8 platnej vyhl├í┼íky ├Üradu verejn├ęho zdravotn├şctva, ktorou sa naria─Ćuj├║ opatrenia pri ohrozen├ş verejn├ęho zdravia ku karant├ęnnym povinnostiam os├┤b po vstupe na ├║zemie Slovenskej republiky ─Ź. 255/2021 V. v. (napr. ─Źlenovia pos├ídky n├íkladnej dopravy).
Ak neo─Źkovan├Ż ┼ít├ítny pr├şslu┼ín├şk Ukrajiny nepatr├ş do v├Żnimky z uveden├ęho odpor├║─Źania Rady a chce vst├║pi┼ą na ├║zemie Slovenskej republiky napr. na turistick├ę ├║─Źely, bude mu na vonkaj┼íej hranici vstup odopret├Ż.

Aktu├ílne inform├ície k vstupu cudzincov na ├║zemie Slovenskej republiky po─Źas mimoriadnej situ├ície s├║ zverejnen├ę na str├ínke: https://www.minv.sk/?vstup-cudzincov-do-sr-pocas-mimoriadnej-situacie .

Na ┼ít├ítnych pr├şslu┼ín├şkov Ukrajiny, ktor├Żm bude umo┼żnen├Ż vstup cez vonkaj┼íiu hranicu, ako aj na v┼íetky ostatn├ę osoby vstupuj├║ce na ├║zemie Slovenskej republiky zo zahrani─Źia sa vz┼ąahuj├║ povinnosti ulo┼żen├ę Vyhl├í┼íkou ├Üradu verejn├ęho zdravotn├şctva Slovenskej republiky, ktorou sa naria─Ćuj├║ opatrenia pri ohrozen├ş verejn├ęho zdravia ku karant├ęnnym povinnostiam os├┤b po vstupe na ├║zemie Slovenskej republiky (aktu├ílna ─Ź. 255/2021 V. v.; https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_rok_2021/vyhlaska%20255.pdf ).

Policajn├Ż zbor aj na─Ćalej vykon├íva na vn├║torn├Żch hraniciach Slovenskej republiky n├íhodn├ę kontroly karant├ęnnych povinnost├ş os├┤b vstupuj├║cich na ├║zemie Slovenskej republiky. Na vonkaj┼í├şch hraniciach sa systematicky kontroluje ka┼żd├í osoba vstupuj├║ca na na┼íe ├║zemie.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Nap├ş┼íte n├ím v pr├şpade preklepu alebo chyby v ─Źl├ínku. ─Äakujeme

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *