DIGITALIZÁCIA POD JEDNOU STRECHOU Dnes sa uskutočnilo ďalšie zo série stretnutí k presunu Múzea SNP. Na spoločných rokovaniach …

DIGITALIZÁCIA POD JEDNOU STRECHOU

Dnes sa uskutočnilo ďalšie zo série stretnutí k presunu Múzea SNP. Na spoločných rokovaniach sa stretávajú zástupcovia Múzeum SNP, Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, SNG – Slovenská národná galéria, Ministerstvo obrany Slovenskej republiky.

Aby presun prebehol hladko, spomínané inštitúcie riešia všetky potrebné kroky a jednotlivé oblasti od inventarizácie majetku a pracovných miest cez vlastnícke práva až po následné fungovanie Múzea SNP.

Vďaka týmto rokovaniam môžeme dnes povedať, že digitalizačné centrum, ktoré sídli v Múzeu SNP:

✅ bude mať na základe dohody všetkých strán garantované udržanie všetkých 36 pracovných miest
✅ bude poskytovať svoje služby a technológie pre všetky múzeá a galérie na Slovensku

Digitalizačné centrum bolo zriadené na to, aby slúžilo všetkým našim organizáciám po celom Slovensku. Nikdy nebolo výhradne pracoviskom Múzea SNP. Veľmi si vážime, že v jeho rukách sa budovalo a je v stave v akom je dnes.

Náš zámer je, aby digitalizácia nebola rozčlenená na veľa pracovísk, ale čo najviac ju sceliť pod jedno vedenie. Zabezpečením tejto komplexnej činnosti bolo poverené vedenie Slovenskej národnej galérie, ktorá riadi aj ďalšie digitalizačné pracoviská na Slovensku.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *