DOSŤ BOLO DRAKONICKÝCH TRESTOV Skoro každý mesiac sa dozvedáme o drakonických trestoch pre tých, ktorí sú prichytení s malým mn…

DOSŤ BOLO DRAKONICKÝCH TRESTOV

Skoro každý mesiac sa dozvedáme o drakonických trestoch pre tých, ktorí sú prichytení s malým množstvom marihuany pre svoju vlastnú potrebu. Aj keď držanie drog je nežiaduca a protizákonná činnosť, ktorá je charakterizovaná ako trestný čin, trest musí byť vždy primeraný.

To sa však nedá povedať o súčasnom nastavení trestného zákona, ktorý aj pri malom množstve drogy posiela takmer bez výnimky všetkých do väzenia. Tresty sú neprimerane prísne a je potrebné konať. Preto spolu s kolegami poslancami predkladáme do Národnej rady Slovenskej republiky návrh na novelu trestného zákona, ktorou odstraňujeme prílišnú tvrdosť zákona a zmierňujeme tresty za niektoré drogové trestné činy. Za najväčší prínos však považujem možnosť úplne upustiť od potrestania, ak páchateľ dobrovoľne nastúpi na ochranné liečenie.

Z tohto zákona budú mať osoh aj osoby vo výkone trestu odňatia slobody, pretože ak sa ich trestnej činnosti týka novela trestného zákona, potom súdy budú môcť primerane znížiť ich trest. Našou zmenou dôjde k dosiahnutiu vyššej spravodlivosti voči páchateľom vybranej drogovej trestnej činnosti pri zachovaní ochrany spoločnosti a verejného zdravia.

Za ľudí

Autor správy, foto a správu publikoval Juraj Šeliga – Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *