Europoslanec Vladimír Bilčík pokračuje vo svojej misii na Balkáne.

Europoslanec Vladimír Bilčík pokračuje vo svojej misii na Balkáne.

DNES SOM VIEDOL MISIU EURÓPSKEHO PARLAMENTU V PODGORICI A VYSTÚPIL S PREJAVOM V ČIERNOHORSKOM PARLAMENTE🇲🇪🇸🇰🇪🇺

Ako predseda delegácie Európskeho parlamentu pre vzťahy s Čiernou Horou za EPP Group in the European Parliament som dnes viedol misiu Európskeho parlamentu, ktorej súčasťou boli aj stretnutia s prezidentom Milom Đukanovićom, premiérom Zdravkom Krivokapićom a predsedom parlamentu Aleksom Bečićom.

Európsky parlament spoločne s čiernohorským parlamentom minulý týždeň spoluorganizovali občianske zhromaždenie, ktorého sa zúčastnilo 53 náhodne vybraných občianok a občanov Čiernej Hory, aby priamo hľadali riešenia pre boj s korupciou na západnom Balkáne. Dnes som sa preto prihovoril Čiernohorcom v parlamente, zhodnotil výsledky občianskeho zhromaždenia ako aj prípravu Čiernej Hory na členstvo v EÚ.

Spoločnosť na západnom Balkáne aj v Čiernej Hore je veľmi rôznorodá. Je preto kľúčové naučiť sa rešpektovať určité hranice a dialóg viesť v ich rámci. Som hrdý na občianky a občanov Čiernej Hory, že v tak náročnej téme ako je boj proti korupcii túto úlohu zvládli a opätovne tým preukázali, že patria do Európskej únie. Teraz sú na ťahu politici v Čiernej Hore, aby ukázali, ako veľmi im záleží na reformách, ktoré môžu túto krajinu doviesť do Európskej únie.

Premiér Krivokapić po našom spoločnom stretnutí sľúbil, že vláda s prihliadnutím na najnovšiu správu pripravila akčný plán reforiem, aby bola ďalšia správa Európskej komisie o rozšírení priaznivejšia pre Čiernu Horu.

Som rád, že aj takýmto spôsobom som mohol reprezentovať Slovensko a Európsky parlament a verím, že aj táto misia prispeje k tomu, aby sa Európska únia časom rozrástla o nový členský štát – Čiernu Horu.

Foto: Luka Zeković Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *