Evaluation of the BNT162b2 Covid-19 Vaccine in Children 5 to 11 Years of Age | NEJM

Štúdia potvrdila bezpečnosť a účinnosť očkovania detí proti ochoreniu Covid-19

Očkovanie detí proti ochoreniu Covid-19 vo veku od 5 do 11 rokov sa riadi mimoriadne prísnymi pravidlami. Určené je pre malých pacientov, ktorí sú vážne ohrození ťažkým priebehom ochorenia Covid-19 a je možné možné len na základe písomného odporúčania lekára v troch špecializovaných ambulanciách.

Najnovšia štúdia zverejnená v The New England Journal od Medicine ukázala, že podanie dvoch tretinových dávok malým pacientom, pre ktorých by ochorenie Covid-19 malo vážne následky, je bezpečné a účinné.

Aj naďalej však platí, že očkovanie detí od 5 do 11 rokov sa týka len malého počtu detí. Ich rodičia musia najprv vyplniť žiadosť o očkovanie, poučenia a informovaný súhlas. Zdravotný stav dieťaťa povinne posúdi ošetrujúci lekár, ktorý následne vyplní výmenný lístok. Až po registrácii a pridelení termínu sa dieťa s rodičom dostaví do jednej z troch špecializovaných ambulancií.

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2116298?fbclid=IwAR1qa2XgWdmiW3ALiUNxlCzH8eFva9sAzaUg4a2mr8kPMJa-z_hF-UoUbk0#article_references

Original Article from The New England Journal of Medicine — Evaluation of the BNT162b2 Covid-19 Vaccine in Children 5 to 11 Years of Age

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *