JEDINÁ CESTA VON Z PANDÉMIE JE OČKOVANIE Okresy Sabinov, Skalica a Dolný Kubín dnes vďaka vyššej zaočkovaniu obyvateľov nad 50 …

JEDINÁ CESTA VON Z PANDÉMIE JE OČKOVANIE

Okresy Sabinov, Skalica a Dolný Kubín dnes vďaka vyššej zaočkovaniu obyvateľov nad 50 rokov môžu byť v bordovej farbe. K tomuto cieľu sa blíži napríklad aj Martin, Námestovo, Banská Bystrica, Ružomberok či Piešťany, ak dosiahnu zaočkovanosť 65 % v skupine obyvateľov nad 50 rokov.

Vyše 80 % hospitalizovaných nie je plne očkovaných. V októbri bolo prijatých na pľúcnu ventiláciu 478 ľudí, 87 % nebolo plne očkovaných. V riziku sú predovšetkým (ale nie výlučne) ľudia nad 50 rokov.

Jediné, čo môže zlepšiť pandemickú situáciu, je očkovanie. Každý jeden človek, ktorý sa zaočkuje, okrem toho, že výrazne zníži riziko ťažkého priebehu Covid-19, prispeje k ceste von z pandémie. Portugalsko vďaka zaočkovanosti na úrovni 86 % zrušilo opatrenia a vrátilo sa do bežného života. Slovensko nemá ani 46 %.

Očkovanie je jediná cesta von z pandémie. Potvrdzujú to výskumy aj skúsenosti zo zahraničia. Preto sme leto strávili upozorňovaním na potrebu očkovania, zriadili sme call centrum, komunikovali sme so samosprávami a so starostami, primátormi aj mládežníckymi organizáciami sme vyzývali na potrebu očkovania.

Je to jediná cesta von z preplnených a preťažených nemocníc, z obmedzení a jediná cesta naspäť do normálneho života.

Aktuálne preto prichádzajú aj ďalšie návrhy:
👉 Aby v čiernych okresoch mohli očkovaní a tí, ktorí covid prekonali, navštevovať reštaurácie či ubytovacie zariadenia.
👉 Povinnosť kontrolovať a covidpass a odmietnuť vstup bez jeho preukázania
👉 Možnosť pre ÚVZ a políciu na mieste udeliť blokovú pokutu a zatvoriť podnik
👉 Pokuta 1000 eur za sfalšovanie Covidpassu a napádanie zdravotníkov
👉 Možnosť pre zamestnávateľov vyžadovať Covidpass
👉 Pandemická PN na úrovni štandardnej PN
👉 V čiernych okresoch nezaočkovaní zamestnanci prevádzok, ktorí neprekonali Covid-19, sa budú môcť testovať dvakrát do týždňa, pričom test zabezpečí zamestnávateľ.

Autor správy, foto a správu publikoval Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *